S.V.

11. 05. 2024. 15:31 >> 15:36

Siti se "pokerom" približio tituli, dva gola Gvardiola

Mančester siti je lako izašao na kraj sa Fulamom u gostima 4:0 i stigao na dva koraka od odbrane trona u Premijer ligi.

"Građani" sada imaju dva boda više od Arsenala, koji sjutra gostuje Mančester junajtedu.

Ekipa Pepa Gvardiole će do kraja igrati sa Totenhemom u gostima i dočekati Vest Hem.

Na "krejvin kotidžu" je bistao dvostruki strijelac Joško Gvardiol, a upisao se i Foden.

Hrvat je postigao vodeći gol za "građane" u 13. minutu. Nakon duplog pasa sa De Brujneom bio je precizan sa desetak metara.

To je bio rezultat prvog dijela, u nastavku još tri lopte u mreži domaćina.

Foden je u 59. minutu sa ivice kaznenog prostora, uz pomoć stative povisio na 2:0, a Gvardiol u 71. nakon kornera otklonio sve dileme, ako su uopšte postojale.

Konačan rezultat postavio je Alvarez iz penala u nadoknadi vremena.