Dodijeljene Zlatne maline
07. mart 2010.
sandra_bulokSandra Bulok, koja važi za favorita za Oskara za glavnu ulogu u filmu "The Blind Side", dobila je sinoć Zlatnu malinu kao najgora glumica godine u filmu "Sve o Stivu".

Ukoliko večeras dobije i Oskara, ona će biti jedina osoba koja je istog vikenda nagrađena i za najgoru i za najbolju interpretaciju.

Sandra Bulok (45) je otišla u Barnsdol teatar da lično primi nepoželjno priznanje koje se dodjeljuje kao protiv-teža Oskarima.

Glumica je prisutnima podijelila DVD izdanje romantične komedije "Sve o Stivu" i poručila im: "Doći ću opet iduće godine ako mi obećate da ćete odgledati film, da vas pitam da li je to stvarno bila najgora interpretacija godine", prenijele su agencije.

Posljednji put kad je neko od glumaca došao da primi Zlatnu malinu, bila je to Hale Beri koja je 2005. "nagrađena" za rolu u filmu "Catwoman".

Sandra Bulok je dobila i Zlatnu malinu u kategoriji najgori par, koju dijeli sa Bredlijem Kuperom za film "Sve o Stivu".

Taj film koji je u sjevernoameričkim bioskopima zaradio 34 miliona dolara, kritika je jednoglasno "sahranila" a najblagonakloniji među njima napisao da je bi se "sve moglo popraviti u filmu, pod uslovom da se promijene scenarista, glumci i zaplet".

zlatna_malina"Transformersi: osveta poraženog", nominovani u sedam kategorija za Zlatne maline, "nagrađeni" su za najgori film, režiju i scenario. Po mišljenju žirija, taj film je "predug, pretežak i neizmjerno glup".

Nagrada za najgoreg glumca kolektivno je dodijeljena grupi "Džonas Braders" za "Jonas Brothers: the 3D Concert Experience".

Povodom 30. godišnjice ustanovljenja nagrade, podijeljene su i Zlatne maline za najgore u protekloj deceniji.

Neslavno priznanje za najgori film je pripalo naučnofantastičnom ostvarenju "Bojno polje Zemlja" sa Džon Travoltom i glumcima Edi Marfiju i Paris Hilton.

Dobitnici Zlatnih malina dobijaju nagradu u obliku žute maline veličine lopte za golf postavljene na filmsku traku, ukupne vrijednosti 4,97 dolara.

 

Izdvajamo

Glavni odbor Socijaldemokratake partije raspustio je, na predlog Predsjedništva stranke, odbor partije u Andrijevici i izbisalo sa partijske evidencije čelnika bivšeg gradskog partijskog ogranka Veselina Radenovića. Prema tumačenju GO Radenović je iz stranke isključen „zbog grubog kršenja statuta partije", nakon što je, mimo stava i preporuka vrha SDP-a, sklopio postizbornu koaliciju sa opozicionim strankama. U kasnijim javnim prepirkama Radenović je ignorisao sve sugestije koje su dolazile iz Podgorice, ostajući pri stavu da je „demokratski iskorak saradanja sa opozicionim strankama".