Mundobasket 2019

GOBER 11. 09. 2019. 18:08   >>  18:07 1

GOBER

"Cilj je da osvojimo zlato u Kini"

Francuski košarkaš Rudi Gober rekao je danas da je cilj ekipe da osvoji zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu u Kini.

Francuska je danas u Donguanu pobijedila aktuelnog šampiona selekciju SAD sa 89:79 i plasirala se u polufinale Svjetskog prvenstva.

"Došli smo da osvojimo zlato. Znali smo da neće biti lako. Mnogi su nas otpisali, ali pobijedili smo", rekao je Gober.

On je dodao da nije bio cilj pobijediti Amerikance, već osvojiti zlato.

"Ništa ovo ne znači, ako na kraju ne budemo pobjednici", naveo je Gober.

Gober je bio najbolji u ekipi Francuske, postigao je 21 poen, uz 16 skokova, tri blokade, dvije asistencije i jednom ukradenom loptom.

Francuska je prvi put u istoriji pobijedila SAD na Svjetskom prvenstvu.

Reprezentacija SAD je prekinula niz od 58 pobjeda u FIBA i olimpijskim takmičenjima, koji je počela osvajanjem bronze na Svjetskom prvenstvu 2006.

Ekipa Grega Popovića je pokušavala da postane prva koja je osvojila tri uzastopne titule na svjetskim prvenstvima, nakon što je osvojila tri uzastopne zlatne olimpijske medalje.

Selekcija SAD izborila je plasman na Olimpijske igre u Tokiju 2020. godine, a u četvrtak od 13 časova igraće protiv Srbije za plasman od petog do osmog mjesta.