09. 10. 2015. 22:39 >> 23:46
29

PORAZ OD AUSTRIJE

Kraj snova "hrabrih sokola"

Fudbalska reprezentacija Crne Gore izgubila je, u Podgorici, u dramatičnom meču od Austrije 2:3. Tim porazom naša selekcija je izgubila sve šanse da se domogne baraža za Evropsko prvenstvo u Francuskoj. Šveska je lako pobijedila Lihtenštajn u gostima 2:0, dok je Rusija slavila u Moldaviji 2:1. Crna Gora će kvalifikacije završiti u ponedjeljak, gostovanjem Rusiji u Moskvi.

Crna Gora je odigrala možda i najbolji meč u kvalifikacijama, ali ni to nije bilo dovoljno da se savlada nevjerovatna Austrija. Izabranici Branka Brnovića su dva puta vodili, ali su posustali u finišu, što su gosti iskoristili i došli do pobjede.

Crna Gora je povela golom Vučinića u 32. minutu. Mirko je izdržao duel sa Dragovićem i sa nekoliko metara poslao loptu u mrežu.

Austrija je u prvom dijelu imala dvije šanse i obje u istom napadu. Poleksić je odbranio udarac Arnautovića, a potom je Janko zakasnio na jedno ubacivanje....  Sa druge strane, Bećiraj je imao dobru priliku, ali je Almer odbranio, pa se na odmor otišlo sa prednošću Crne Gore od 1:0.

Međutim, u drugom dijelu Austrijanci su pokazali zašto će kvalifikacije završiti na prvom mjestu. Alaba je dva puta zaprijetio prije nego je Janko na asistenciju Harnika izjednačio na 1:1.

Ipak, "sokoli" su dobro reagovali, pa je Bećiraj vratio vođstvo sjajnim šutem sa ivice šesnaesterca 2:1. Ali, naš tim jednostavno večeras nije umio da prelomi meč. Nakon što je Poleksić odbranio zicer Janku, Mandić je propustio šansu meča. Almer je izašao kao pobjednik u duelu jedan na jedan!

Kazna je bila surova - Aranutović je u narednom napadu vratio stvari u egal, potom je Vučinić zaradio crveni karton u 87. minutu zbog svađe sa Orsatom, da bi Sabnicer u nadoknadi donio pobjedu Austriji!

Tok meča:

Kraj meča, Crna Gora je izgubila sve šanse da se nađe na Evropskom prvenstvu.

Austrija je preokrenula 3:2! Rezervista Sabicer je savladao Poleksića.

Orstao je odlučio da meč produži pet minuta.

Isključen je Vučinić zbog svađe sa sudijom! Isključen je i selektor Brnović.

86' Nevjerovatna drama, Vučinić je šutirao glavom sa pet, šest metara, Almer brani.

85' Mnogo sreće za "sokole", rezervista Sabicer je pogodio stativu!

81' Odmah je stigla kazna za promašaj Mandića! Arnautović je majstorski pogodio iskosa sa desne strane suprotni ugao gola Poleksića 2:2.

79' Zicer za Crnu Goru! Mandić je izašao sam ispred Almera, ali mu je golman Austrije odbranio šut...

77' Kakva odbrana Poleksića! Harnik je šutirao sa sedam, osam metara, ali je naš golman reagovao fenomenalno i odbio loptu u korner.

73' Prinudna zamjena u našem taboru. Povrijeđenog Tomaševića je zamijenio Balić.

68' Ponovo vodimo 2:1!!! Lopta je nakon kornera i gužve, došla do Bećiraja, koji je odličnim šutem sa ivice šesnaesterca savladao Almera!

67' Projektil Zverotića sa 25 metara, Almer odbija lopotu u korner.

66' Odmah uzvraća Austrija. Arnautović šutira sa 10,11 metara glavom preko gola.

65' Tek sada prvi pokušaj naših u drugom dijelu. Bećiraj je sa 20 metara šutirao preko gola.

64' Mandić je ušao u igru umjesto Mugoše.

61' Arnautović je fenomenalno plasirao sa 17,18 metara, a Poleksić se izvio i skrenuo loptu u korner.

58' Razigrala se Austrija. Odlično je probio Harnik i šutirao sa ivice šesnaesterca, Poleksić siguran.

57' Zverotić je zamijenio Boljevića.

56' Inicijativa gostiju je dala rezultat. Janko je sa dva, tri metra poslao loptu u mrežu, nakon centaršuta Harnika sa desne strane.

54' Alaba ponovo prijeti - šutirao je sa penaltika preko gola.

48' Predl je šutirao nakon kornera, ali naša odbrana je dobro reagovala i otklonila opasanost.

47' Alaba je pokušao iz slobodnjaka, lopta je otišla preko gola.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela.

Pritisak Austrije u posljednjih 10 minuta, ali naša odbrana je izdržala sve nalete.

35' Bećiraj je fenomenalno prošao po lijevoj strani, gađao je bliži ugao, ali je Almer odbio loptu u korner.

32' Crna Gora vodi 1:0! Vučinić je pogodio nakon centaršuta Vukčevića. Mirko je dobio duel sa Dragovićem i sa pet, šest metara, poslao loptu u mrežu.

14' Dvije velike šanse za goste. Poleksić je prvo odbranio šut glavom Arnautovića, a onda je Janko zakasnio nakon asistencije Arnautovića. Obje prilike su se dogodile nakon kornera Alabe.

13' Sjajna lopta Vučinića za Bećiraja, međutim, on je bio neodlučan, i jedan defanzivac Austrije mu je oduzeo loptu.

2' Vučinić je prograo Mugošu, ali mladi napadač nije dobro primio loptu i šansa je propala...

Sudija Orsato je dao znak za početak meča.

Dva kola prije kraja kvalifikacija, "Sokoli" se nalaze na četvrtom mjestu Grupe G, sa 11 osvojenih bodova.

Crnogorski fudbaleri nakon osam odigranih mečeva imaju po tri trijumfa i poraza, uz dva remija.

Na drugom mjestu je Rusija sa 14, dok je treća Švedska sa 12 bodova.

Sastavi:

Crna Gora: Poleksić - Savić, Simić, Tomašević, Rodić - Vukčević, Boljević, Marušić Bećiraj - Vučinić, Mugoša.

Austrija: Almer - Dragović, Fuhs, Alaba, Predl, Klajn - Junuzović, Baumgartlinger, Arnautović - Harnik, Janko.