07. 05. 2013. 23:08 >> 23:08

Vigan blizu ispadanja

Vigan je večeras poražen kod kuće od Svonsija 3:2 čime se našao na korak od ispadanja u Čempionšip. U drugom zaostalom meču 33.kola Premijer lige Mančester Siti je pred svojim navijačima očekivano savladao ekipu Vest Bromvič Albiona 1:0 i tako se učvrstio na vicešampionskoj poziciji.

Vigan se bori za opstanak, a večerašnja utakmica imala je za njih ogoroman značaj. I pored toga, ekipa Roberta Martineza prepustila je boidove Svonsiju.

Espinoza je donio prednost domaćinu volej udarcem u posljednjem minutu prvog dijela igre, ali izjednačenje je stiglo u petom minutu nastavka.

Odličan napad Vigana u 53. minutu krunisao je Mekarti odličnim udarcem sa ivice kaznenog prostora za novo vođstvo.

Međutim, do kraja je viđen preokret gostiju. Prvo je poravnao Šehter u 59. Minutu, da bi konačnih 2:3 postavio Tiendali u 76. minutu.

Vigan tako nije uspio da uhvati priključak sa grupom ekipa iznad zone ispadanja koje imaju po 38 bodova, pa je sa tri boda manje ostao i dalje među glavnim kandidatima za ispadanje.

U drugom meču, ne tako važnom za tabelu, ''Građanima'' je gol Edina Džeka bio dovoljan za konačnih 1:0 i nova tri boda.

Džeko se upisao u strijelce u 35. minutu poslije kontre i odličnog centaršuta Teveza sa desne strane.

Rezultat se nije mijenjao do kraja meča, pa sada ekipa Roberta Manćinija ima sedam bodova više od trećeplasiranog Čelsija.