08. 05. 2013. 21:39 >> 23:34

SERIA A

Milan pobjedom do Lige šampiona

Fudbaleri Milana ubedljivo su trijumfovali protiv Peskare 4:0 i tako učvrstili treće mjesto na tabeli Serije A, dva kola prije kraja sezone.

U drugoj utakmici 36. kola Serije A, fudbaleri Milana lako u gostima savladali „fenjeraše“ ekipu Peskare rezultatom 4:0.

„Rosoneri“ su stigli do vođstva poslije samo devet minuta igre, poslije jedanaesterca koji je u gol za goste pretvorio Mario Baloteli za 0:1.

Milan je brzo osigurao vođstvo i nove bodove, poslije izvedenog slobodnog udarca sa desne strane Robinja u 33. minutu, kojim je pronašao Muntarija na suprotnoj strani i volej udarcem poslao loptu u mrežu za 0:2.

Tim rezultatom otišlo se na poluvrijeme, da bi samo nakon šest minuta igre u drugom poluvremenu, poslije greške odbrane domaćih, prodorom Robinja po lijevoj strani, i asistencije za Flaminija, koji iz neposredne blizine zakucava loptu u mrežu za 0:3.

Konačan rezultat postavljen je već u 57. minutu, poslije centaršuta Flaminija sa desne strane, za Balotelija, koji sa ivice peterca gađa pod prečku i stavlja tačku na ovaj meč za 0:4.

Milan poslije ovog trijumfa ima sedam bodova više od četvrtoplasirane Fiorentine.