13. 02. 2016. 18:14 >> 20:36

MINIMALAC VILJAREALA

Real kaznio Adurizove promašaje

Fudbaleri Real Madrida savladali su na "Santijago Bernabeuu" Atletik Bilbao (4:2), u meču 24. kola španske Primere. Merengesi su tako makar privremeno preuzeli drugo mjesto od gradskog rivala Atletika, koji sjutra gostuje Hetafeu.

Goleada je otvorena već nakon tri minuta igre. Kristijano Ronaldo je zakucao loptu u mrežu Gorke Irazizoza.

Međutim, radost  "Merengesa" trajala je svega sedam minuta. Rafael Varan je kardinalno pogriješio, a Eraso donosi izjednačenje Baskijcima- 1:1.

Potom je Ariz Aduriz prokockao tri dobre prilike, što je Real kaznio u finišu prvog dijela. U 37. minutu Hames Rodrigez je vratio prednost domaćima,  a na 3:1 je povisio Toni Kros na asistenciju Ronalda.

U nastavku manje uzbuđenja nego u prvom poluvremenu, Aduriz je propustio još jedan zicer i po nepisanom pravilu uslijedila je kazna.

Ronaldo je svojim drugim golom kompletirao "poker" u 87. minutu, tri minuta ranije Varan je dobio drugi žuti karton.

U posljednjem minutu utakmice Elustondo je postavio konačnih 4:2.

Viljareal je savladao Malagu na "Madrigalu 1:0. Jedini gol na meču viđen je u 18. minutu, strijelac je bio Roberto Soldado na asistenciju Lea Baptistaa.

Viljareal se tako učvrstio na četvrtom mjestu na tabeli, koje donosi kvalifikacije za Ligu šampiona.

"Žuta podmornica" ima 11 bodova više od Sevilje, uz meč više.

Na drugoj strani, Malaga ostaje na desetoj poziciji.