rtcg.me [ Beta ]

02. 04. 2016. 23:04 >> 23:15

MINIMALAC "STARE DAME"

Juventus sačuvao prednost na vrhu

Fudbaleri Juventusa pobijedili su večeras na svom terenu Empoli sa 1:0 u 31. kolu Serije A i tako zadržali prednost na vrhu tabele.

Aktuelni šampion sada ima šest bodova više od Napolija, koji sjutra igra u gostima protiv Udinezea. Empoli je na 11. mjestu, ali bi u zavisnosti od sjutrašnjih rezultata mogao da padne na 14.

Juventus je danas imao inicijativu, ali nijedan tim nije stvarao mnogo prilika.

Jedini gol na utakmici postigao je Mario Mandžukić u 44. minutu poslije asistencije Pola Pogbe.

Sasuolo juri mjesto u Evropi

U prvom meču dana, fudbaleri Sasuola su pobijedili u gostima Karpi sa 3:1 i tako sačuvali nadu da mogu da se plasiraju u evropska takmičenja.

Sasuolo je sedmi sa 48 bodova, jednim manje od Milana i sedam manje od Fiorentine i Intera, ekipa koje zauzimaju posljednja mjesta koja vode u evropska takmičenja. Do kraja takmičenja ostalo je osam kola.

Karpi je ostao u opasnoj zoni, na 18. mjestu sa 28 bodova, koliko ima i Palermo, koji ima i utakmicu manje. Pretposljednji Frozinone ima 27 bodova, ali i meč manje, pošto sjutra igra u gostima protiv Đenove.

Gosti su poveli golom Nikole Sansonea u 4. minutu, a domaći su izjednačili pogotkom Rikarda Galjola u 25. minutu.

Sasuolo je na poluvrijeme otišao sa vođstvom 2:1 poslije gola Gregorija Defrela u 35. minutu. Konačan rezultat postavio je Frančesko Ačerbi u 73. minutu.