[ Beta,rtcg ]

30. 04. 2016. 20:36 >> 20:40

NJUKASL SLAVI TAUZENDA

Velbek presudio Noriču, Vest Hem blizu Evrope

Fudbaleri Arsenala savladali su Norič na svom terenu sa minimalnih 1:0, Vest Hem je u gostima pobijedio Vest Bromvič Albion sa 3:0, dok je Njukasl sve bliži opstanku u Premijer ligi nakon pobjede od 1:0 protiv Kristal Palasa, epilog je mečeva 36. kola Premijer lige.

Ekipa Arsena Vengera je tako stigla na treće mjesto na tabeli sa 67 bodova, tri više od četvoroplasiranog Sitija.

Sa druge strane, Norič je ostao pretposljednji sa 31 bodom, dva manje od Njukasla koji je prvi iznad crte.

Pobjedu Arsenalu obezbijedio je rezervista Dani Velbek koji je u 59. minutu pogodio poslije asistencije Žirua.

Vest Hem je u samom finišu prvenstva u sve boljoj formi, a to je potvrdila i današnja pobjeda od 3:0 protiv VBA.

Golove u trijumfu ekipe Slavena Bilića postigli su Šeiku Kujate u 34. minutu, Mark Nobl u sudijskoj nadoknadi vremena prvog poluvremena i 79. minutu.

Vest Hem poslije 35 utakmica zauzima peto mjesto sa 59 bodova, koliko ima i šestoplasirani Mančester junajted, ali uz utakmicu manje, dok je VBA 13. sa 41.

Njukasl je i u trećoj uzastopnoj utakmici došao do bodova, ovaj put sva tri, veoma bitna u borbi za opastanak.

Jedini gol za ekipu Rafaela Benitesa postigao je Andros Tausend u 58. minutu.

Njukasl zauzima 17. mjesto sa 33 boda, jednim više, ali i utakmicom više od prvog pratioca - Sanderlenda koji je danas na gostovanju odigrao neriješeno 1:1 sa Stoukom.

Everton je na svom terenu pobijedio Bornmut sa 2:1, dok je Votford poslije preokreta sa 3:2 savladao Aston Vilu, koja je još ranije eliminisana u Čempionšip.