02. 06. 2016. 23:20   >>  00:58 2

TRILER POD GORICOM

Rudar četvrti put osvojio Kup, Radanović heroj

Fudbaleri pljevaljskog Rudara osvojili su Kup Crne Gore, pošto su savladali Budućnost nakon penala 4:3 (nakon 120 minuta igre nije bilo golova). Apsolutni heroj bio je golman Pljevljaka Miloš Radanović koji je odbranio dva penala i uz to bio precizan sa bijele tačke. Pljevaljski tim osvojio je četvrti trofej nacionalnog Kupa, nakon što je bio pobjednik 2007, 2010. i 2011. godine. Bio je finalista i 2012. godine, ali je poražen od Čelika.

Na drugoj strani, Budućnost je četvrti put igrala finale crnogorskog Kupa i doživjela treći poraz.

Jedini trofej osvojila je 2013. godine pobjedom protiv Čelika.

Trofej su još osvajali Mogren (2008), Petrovac (2009), Čelik (2012), Lovćen (2014) i Mladost (20155).

Budućnost je u penal-seriji imala prednost, pošto je Damir Ljuljanović u trećoj seriji odbranio penal Aliću. A onda je na scenu stupio Radanović - odbranio je udarac Raičkoviću, potom je bio precizan sa bijele tačke, da bi sve krunisao kada je pročitao i udarac Vušurovića , čime je Pljevljacima donio trofej.

Precizni su, osim Radanovića, bili još Draško Božović, Nedjeljko Vlahović i Ivan Marković. Pogotke za Budućnost postigli su Radomir Đalović, Momčilo Raspopović i Luka Mirković.

Inače, tokom 120 minuta viđeno je vrlo malo pravog fudbala.

Budućnost je imala dvije dobre situacije, a Rudar jednu. Ivanovićev šut ju 15. minutu je okrznuo prečku, dok su na drugoj strani najbolje prilike imali Đalović i Vušurović.

Bivši reprezentativac je u finišu prvog dijela zakasnio nakon ubacivanja Raspopovića, dok je u završnici meča Radanović fenomenalno odbranio udarac Vušurovića sa ivice šesnaesterca.

U produžecima su i jedni i drugi igrali bez rikzika, pa nije bilo niti jedne ozbiljnije šanse, da bi u penal ruletu Radanović na već opisan način donio Pljevljacima trofej.

Tok meča:

Radanović je odbranio šut Vušuroviću, Rudar je osvojio kup.

4:3 Radanović je preuezo odgovornost sa bijele tačke i rutinski pogodio

Radanović brani udarac Raičkovića, drama se nastavlja

3:3 Marković rutinski

3:2 Mirković je siguran, Budućnost je preuzela vođstvo.

Ljuljanović brani udarac Alića.

2:2 Raspopović vrlo precizno, pogađa donji desni ugao.

1:2 Vlahović silovito po sredini gola.

1:1 Đalović šalje Radanovića u jednu, a loptu u drugu stranu.

0:1 Božović precizan, iako je Ljuljanović pogodio stranu.

Završeni su produžeci, penali će odlučiti osvajača Kupa.

Knežević je u jednom vazdušnom duelu dobio udarac u lice i ne može da nastavi meč. Ušao je Marković.

110' Opet je Đalović dobro zagradio loptu i odložio za Pejakovića, koji je šutirao pravo u Radanovića.

108' Vujačić je zamijenio Burzanovića.

Knežević je zamijenio Japanca Nomu.

Završen je prvi produžetak, fudbalska uspavanka iz drugog dijela se nastavlja...

Počeli su produžeci.

Kraj meča, igraće se produžeci pod Goricom.

86' Prvo uzbuđenje u drugom dijelu. Đalović je sačuvao loptu, a potom odigrao povratni pas za Vušurovića, koji je silovito šutirao sa ivice šenaseterca, a Radanović odbio loptu u korner.

Nestorović je dobio žuti karton zbog faula nad Vušurovićem.

61' Sopo je šutirao sa 25 metara, pravo u Ljaljanovića.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela.

39' Raspopović je ubacio sa desne strane, a Đalović zakasnio za djelić sekunde...

38' Burzanović sa 20 metara pored gola.

33' Uzvraća Rudar - Vlahović je iz slobodnjaka snažno tukao, lopta je otišla tik pored lijeve stative gola Ljuljanovića.

31' Raičković je pokušao sa disatnce, Radanović siguran.

27' Iz tog prekida Budućnost je prvi put zaprijetila. Buraznović je centrirao, a Vukčević šutirao glavom sa 10-ak metara pored gola.

Živković je dobio žuti karton zbog grubog starta nad Đalovićem.

15' Šutirao je Ivanović sa 10,11 metara iskosa sa desne strane, ali je prečka bila saveznik Budućnosti.

Peh za Budućnost, povrijedio se štoper Pajović, ušao je Mitrović.