Objavio: P.R. [ Beta ]

27. 08. 2016. 22:59 >> 22:39

SERIJA A

Napoli nadigrao Milan za prvu pobjedu

Fudbaleri Napolija pobijedili su večeras na svom terenu Milan s 4:2 u drugom kolu italijanske Serije A.

Napoli je poslije prvih 45 minuta imao prednost od dva gola, ali je Milan poslije samo 10 minuta igre u drugom dijelu stigao do izjednačenja, što je nagovijestilo uzbudljivu završnicu.

Domaći tim poveo je golom Arkadijuša Milika u 18. minutu, a isti igrač je u 33. duplirao prednost Napolitanaca.

Milan je pogotkom Mbajea Nijanga u 51. minutu smanjio zaostatak, a već je u 55. Suso donio izjednačenje.

Napoli je do novog vođstva stigao u 74. minutu pogotkom Hosea Kaljehona, a konačan rezultat postavio je Alesio Romanjoli autogolom u posljednjim sekundama utakmice.

Milan je utakmicu završio s devetoricom igrača na terenu, pošto je Juraj Kucka u 75. minutu dobio crveni karton. On je prvo zbog faula nad Drisom Mertensom dobio žuti karton, a potom zbog prigovora sudiji i drugi.

Strijelac prvog gola za "rosonere", Nijang, u 87. je takođe zaradio isključenje pošto je dobio drugi žuti karton.

Napoli poslije dvije utakmice ima četiri boda i trenutno zauziam drugo mjesto, dok je Milan deveti s tri.

Ranije danas Juventus je s 1:0 pobijedio Lacio. Ostali mečevi drugog kola Serije A igraju se sjutra.