Objavio: B.V. [ Mina ]

28. 09. 2016. 22:39   >>  23:28

SELTIK ZAUSTAVIO SITI

Atletiko slavi Karaska, preokret Barselone

Pogotkom Janika Karaska Atletiko Madrid je savladao Bajern na "Visente Kalderonu" 1:0 u derbiju drugog kola Lige šampiona. U ostalim mečevima, Barselona je pobijedila Menhengladbah u gostima nakon preokreta 2:1, Seltik i Siti su podijelili plijen u spektakularan meču u Glazgovu 3:3, dok su Arsenal i Napoli bili sigurni protiv Bazela 2:0, odnosno Benfike 4:2.

Trenutak odluke na "Visente Kalderonu" dogodio se u 35. minutu. Ćabi Alonso je izgubio loptu na oko 25 metara od gola, a Karasko se stuštio ka golu Bavarac i preciznim udarcem iskosa sa lijeve strane matirao Nojera.

Šest minuta prije kraja Grizman je promašio penal, ali su domaći potom izdržali nalete Bajerna i stigli do velike pobjede. Crnogorski defanzivac Stefan Savić bio je na terenu svih 90 minuta i odigrao još jedan sjajan meč.

Najzanimljiviji dueli odigrani su u grupi C. Barselona je protiv Borusije Menzhengladbah još jednom pokazala da može i bez Mesija i nakon preokreta slavila sa 2:1. Azar je doveo domaćina u vođstvo, a pobjedu Kataloncima donijeli su Tutan i Pike.

Seltik je tri puta vodio protiv Mančester sitija, ali su "građani" svaki put imali odgovor 3:3. Za domaćina je pogađao Dembele (dva puta), uz autogol Sterlinga, a za Siti upravo Sterling, te Fernandinjo i Nolito.

U grupi A, Arsenal je golovima Tea Volkota savladao Bazel 2:0, dok je Pari Sen Žermen pobijedio Ludogorec u Bugarskoj nakon preokreta sa 3:1.

Goleada je viđena i u Napulju, gdje je Napoli bio bolji od Benfike 4:2 (Napolitanci su vodili 4:0), a u drugom meču B grupe Bešiktaš i Dinamo Kijev odigrali su neriješeno 1:1.

Tok mečeva:

Tok mečeva:

Kraj mečeva.

88' Salvio je ublažio prz Benfike 4:2.

84' Grizman je propustio priliku da riješi meč, pošto je promašio jedanaesterac...

74' Pike je donio preokret Kataloncima 2:1.

71' Guedes je spasio čast Benfike u Napulju.

66' Barsa je izjednačila preko Turana.

65' Cigankov je donio izjednačenje Dinamu u Istanbulu 1:1.

62' Kažnjen je Ludogorec za promašaj sa bijele tačke, Kavani je pogodio za 3:1.

59' Rapsodija Napolija u drugom dijelu, Mertnes za 4:0.

I u Bugarskoj je viđen promašaj sa bijele tačke, neprecizan je bio fudbaler Lzdogoreca Moci.

Proper je promašio penal za PSV...

56' Preokret PSŽ-a 2:1, Kavani je strijelac.

55' Nolito za 3:3 u Glazgovu.

54' Napoli je ovjerio pobjedu, Milik iz penala za 3:0.

51' Napoli na sigurnih 2:0 protiv Benfike, upisao se Mertnes.

47' Kakav meč u Glazgovu, Seltik opet vodi 3:2, drugi gol Dembelea.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela.

47' Goleada i u Rusiji - De Jong je poravnao na 2:2.

41' PSŽ je poravnao u Bugarskoj, strijelac je Matuidi.

35' Poloz je svojim drugim golom vratio vođstvo Rostovu 2:1.

35' Karasko je matirao Nojera za 1:0!

34' Gubi Barselona u Njemačkoj, Azar je strijelac za Menhengladbah.

29' Sterling je vratio stvar u egal.

29' Kvarezma je doveo Bešiktaš u vođstvo protiv Dinama iz Kijeva.

26' Volkot je duplirao prednost "tobdžija".

20' Ludnica u Glazgovu, Seltik ponovo vodi, strijelac je Tieni.

19' Vodi i Napoli, pogodio je Hamšik.

16' Natanijel je doveo Ludogorec u vođstvo protiv Pari Sen Žermena.

14' Proper je donio izjednačenje "filipsovcima" u Rusiji.

11' Ekspresan odgovor Sitija, poravnao je Fernandinjo.

8' Debitant Rostov je poveo protiv PSV-a, strijelac je Poloz.

7' Volkot je "otključao bravu" Bazela.

3' Seltik je poveo protiv Sitija, pogodio je Dembele.