Objavio: S.V. [ beta, rtcg ]

23. 10. 2016. 22:52 >> 23:34

POBJEDA NAPOLIJA

"Petarda" Fiorentine, agonija Intera, Roma rutinski

Fudbaler Fiorentine Nikola Kalinić postigao je het-trik, a Federiko Bernandeski dodao je još dva gola za današnju pobjedu njihove ekipe od 5:3 u gostima Kaljariju, u devetom kolu Serije A.

Fiorentina je tako konačno pobijedila poslije četiri utakmice bez trijumfa i prekinula seriju Kaljarija od tri pobjede.

"Viola" se popela na 10. mjesto, sa 12 bodova, jednim manje od svog današnjeg rivala.

Atalanta je kod kuće pobijedila Inter 2:1. Interu su treći uzastopni poraz nanijeli Masijelo i Pinilja, dok je gol za tim iz Milana postigao je Eder.

Stevan Jovetić je meč odgledao sa klupe.

Roma je lako izašla na kraj sa Paleromom kod kuće 4:1, pa sada dijeli drugo mjesto sa Milanom.

Golove za "vučicu" su postigli Mohamed Salah, Leandro Paredes, Edin Džeko i El Šaravi, dok je čast tima sa Sicilije spasio Kvaison.

Napoli je danas već u 31. minutu ostao bez Manola Gabijadinija, koji je poslije jednog duela nogom udario protivnika i dobio crveni karton, ali je i tako pobijedio Krotone u gostima sa 2:1.

Napoliju je ovo bila prva pobjede poslije dva poraza i sada ima 17 bodova.

Torino i Lacio odigrali su 2:2 u Torinu. Domaćin je poveo u 20. minutu preko Jaga, a poravanao je Čiro Imobile u 71. Preokret je donio Alesandro Murdjilji pet minuta prije kraja, da bi domaća ekipa stigla do boda u trećem minutu nadoknade.

Pogodio je Ljajić iz jedanaesterca, Torino je sada treći sa 15 bodova, koliko ima i Lacio, odnosno jedan manje od Rome.

U prvoj nedjeljnoj utakmici, Udineze je pobijedio Peskaru 3:1.