26. 11. 2016. 15:16 >> 18:04
7

SAVLADALI MLADOST

Đalović donio pobjedu Budućnosti u 86. minuti

Fudbaleri Budućnosti pobijedili su danas u podgoričkom naselju Stari aerodrom gradskog rivala, ekipu Mladosti 2:1, u utakmici 16. kola Telekom Prve crnogorske lige.

Lider šampionata poveo je golom Radomira Đalovića u četvrtom minutu.

Zvanični šampion izjednačio je pogotkom štopera Bojana Kopitovića u 81, a pobjedu Budućnosti donio je Đalović novim golom u 86. minuti.

Grbalj i Sutjeska igrali su u Radanovićima neriješeno 2:2.

Nikšićki tim poveo je 2:0 golovima Bojana Božovića u 4. i Dejana Zarubice u 15. minutu. Smanjio je Ivan Jablan u 17,a isti igrač bio je strijelac izjednačujućeg pogotka u 64. minutu.

Zeta je u Golubovcima, golovima Pjetera Ljuljđuraja u 14, Miloša Krkotića u 34. iz jedanaesterca i Filipa Kukuličića u 90. minutu, savladala pljevaljski Rudar 3:0.

Pobjednika nije bilo u duelu Bokelja i Dečića,koji su u Kotoru igrali 1:1.

Domaćin je poveo golom Jovana Vučinića u 72. minutu. Izjednačio je i postavio konačan rezultat Vule Vujačić u 87. minutu.

Lovćen je na Cetinju savladao Iskru 1:0 i zahvaljujući tri boda posljednju poziciju na tabeli ustupio bjelopoljskom Jedinstvu. Odlučujući pogodak postigao je je Marko Đurović u 67. minutu.

Jedinstvo je u Bijelom Polju poraženo od Petrovca 3:1.

Petrovac je do sedmog trijumfa ove sezone došao golovima Benjamina Kacića u 12, Anđela Rudovića u 18. i Aleksandra Vujačića u 31. minutu. Jedini pogodak za Jedinsvo postigao je Irfan Šahman u 60. minutu.

Budućnost je, nakon 16. kola, prva na tabeli sa 39 bodova. Mladost je druga sa 28, dok su po 25 bodova osvojili Sutjeska, Dečić i Zeta.

U narednom kolu, 3. decembra, sastaće se: Jedinstvo - Grbalj, Petrovac - Lovćen, Iskra - Mladost, Budućnost - Bokelj, Dečić - Zeta i Rudar - Sutjeska.

Adrović, Raičević i Đalović na čelu liste strijelaca

Golgeter Mladosti, Admir Adrović i fudbaleri Budućnosti, Milivoje Raičević i Radomir Đalović, sa po sedam golova nalaze se na čelu liste strijalaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Po gol manje, poslije 16 odigranih kola, postigli su Goran Vujović iz Budućnosti i napadač Dečića, Vule Vujačić.

Golgeter Petrovca, Aleksandar Vujačić strijelac je pet pogodaka, dok su se po četiri puta u listu strijelaca upisali Risto Radunović (Budućnost),
Edvin Kuč (Dečić), Zoran Petrović (Mladost),
Anđelo Rudović (Petrovac), Veljko Vuković (Sutjeska), Miloš Krkotić (Zeta), Bojan Božović (Sutjeska) i Jovan Vučinić (Bokelj).

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u naredne dvije golgeter Sutjeske Goran Vujović i Marko Šćepanović iz Mladosti.