Mina [ Objavio: O.Z. ]

22. 02. 2017. 15:08 >> 16:06

DERBI U GOLUBOVCIMA

Remi Zete i Budućnosti

Fudbaleri Zete i Budućnosti igrali su danas u Golubovcima 1:1, u posljednjem meču 18. kola Telekom Prve crnogorske lige.

Domaćin je poveo golom Filipa Kukuličića u 45. minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat Deni Hočko u 75. minute.

Budućnost je u prvom poluvremenu bila bliža golu, Nikola Vujović u 29. minutu pogodio je prečku, isti igrač bio je u šansi i u 41, a priliku da se upiše u listu strijelaca minut kasnije imao je Milivoje Raičević.

U nastavku Zeta je imala priliku da riješi pitanje pobjednika, ali Luka Klikovac i Vladislav Rogošić nijesu realizovali velike šanse.

Na jučerašnjim duelima postignuti su sljedeći rezultati: Mladost - Petrovac 1:0, Sutjeska - Dečić 1:1, Grbalj - Rudar 2:1, Bokelj - Iskra 0:1 i Lovćen - Jedinstvo 2:0.

Budućnost je vodeća na tabeli sa 43 boda.

Mladost je druga sa 34, a treći Dečić sa 29 bodova.

Na četvrtom mjestu je Petrovac sa 27, Sutjeska i Zeta imaju po 26, a bod manje Grbalj.

Adrović zadržao vođstvo

Doskorašnji golgeter Mladosti, Admir Adrović, sa devet golova vodeći je na rang listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Gol manje, nakon 18. kola, postigao je Milivoje Raičević iz Budućnosti, dok su njegovi saigrači, Radomir Đalović i Goran Vujović, upisali po sedam pogodaka.

Napadač Dečića, Vule Vujačić, bio je strijelac šest golova, dok su se po pet puta u listu strijelaca upisali Aleksandar Vujačić iz Petrovca, Bojan Božović iz Sutjeske i Zoran Petrović iz Mladosti.

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u naredne dvije golgeter Sutjeske Goran Vujović i Marko Šćepanović iz Mladosti.