26. 03. 2017. 20:15   >>  23:28

KVALIFIKACIJE ZA SP

"Poker" Njemačke, rutina Engleske

Fudbalska reprezentacija Njemačke nastavila je da niže pobjede u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, pošto je danas savladala Azerbejdžan kao gost sa 4:1.

Dva gola za Njemačku dao je Andre Širle, u 19. i 81. minutu, a po jedan Tomas Miler u 36. i Mario Gomes u 45.

Strijelac za Azerbejdžan bio je Dimitrij Nazarov u 31. minutu i to je bio prvi gol koji je Njemačka primila u kvalifikacijama za Mundijal u Rusiji.

Njemačka je ubjedljvo prva na tabeli Grupe C poslije pet kola sa 15 bodova, sedam više od drugoplasirane Češke, koja je očekivano ubjedljivo, sa 6:0 kao gost pobijedila San Marino.

Česi su već na poluvremenu imali pet golova prednosti, a strijelci su bili Antonin Barak u 17. i 25, Vladimir Darida u 19, Teodor Gebre Selasije u 26. i Mihael Krmenčik u 43. minutu.

Konačan rezultat postavio je Darida iz penala u 77. minutu.

Sjeverna Irska je uspjela da održi korak za Njemačkom u grupi C, pošto je kao domaćin pobijedila Norvešku sa 2:0.

Strijelci su bili Džejmi Vord u drugom i Konor Vašington u 33. minutu.

Irska je druga na tabeli sa 10 bodova, pet manje od Njemačke. Iza su Češka sa osam, Azerbejdžan sa sedam, Norveška sa tri i San Marino bez bodova.

Engleska je nastavila sa dobrim rezultatima u Grupi F, pošto je kao domaćin sa 2:0 pobijedila Litvaniju.

Strijelci za Englesku bili su Džermejn Defo, koji se vratio u nacioalni tim, u 22. i Džejmi Vardi u 66. minutu.

Engleska je prva na tabeli sa 13 bodova, dok je Litvanija četvrta sa pet.

Slovačka je uspjela da pobijedi Maltu sa 2:1 i tako izbjegla da napravi neprijatno iznenađenje.

Vladimir Vajs je u drugom minutu doveo Slovačku u vođstvo, ali je Malta u 14. izjednačila preko Žana Farudjije.

Iznenađenje je spriječio Jan Gregus golom u 41. minutu, a posao Slovačkoj je olakšao Farudjija, koji je isključen u 79. Konačan rezultat je u 84. postavio Adam Nemec. Nemec je isključen u nadoknadi zbog drugog žutog kartona.

Slovačka sada ima devet bodova, jedan više od trećeplasirane Slovenije, koja je izgubila od Škotske, golom Krisa Martina u 88. minutu.