[ Mina ]

28. 03. 2017. 17:32   >>  17:16 2

SAMO BOD ZA MLADOST

Budućnost pala na Cetinju

Vodeća Budućnost doživjela je poraz, dok je Mladost osvojila samo bod u 23. kolu Telekom Prve fudbalske lige Crne Gore.

Budućnost je na Cetinju poražena od Lovćena 1:0.

Odlučujući pobodak, za šesti trijumf cetinjskog tima, postigao je Marko Đurović u 27. minutu.

Bokelj i Mladost igrali su u Kotoru 0:0, dok je Rudar u Pljevljima pobijedio Dečić 1:0.

Pitanje pobjednika riješio je Marko Vuković u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Poraz je doživjela i trećeplasirana Zeta, koja je
u Danilovgradu izgubila od Iskre 1:0.

Odlučujući pogodak postigao je Rodoljub Paunović u 81. minutu.

Petrovac je savladao Sutjesku 1:0, pogotkom  Miljana Vlaisavljevića u 89. minutu.

Minimalnim rezultatom slavio je i Grbalj, koji je u Radanovićima slavio protiv Jedinstva 1:0.

Sve dileme riješio je Ivan Jablanu u 71. minutu.

Budućnost je, nakon 23. kola vodeća na tabeli sa 47 bodova.

Mladost je druga sa 40, dok je treće mjesto preuzela Sutjeska sa 38 bodova.

Na četvrtom mjestu je Zeta sa 36, dok bod manje ima petoplasirani Dečić.

U narednom kolu, u subotu, sastaće se: Jedinstvo - Lovćen, Budućnost - Bokelj, Mladost - Iskra, Zeta - Rudar, Dečić - Petrovac i Sutjeska - Grbalj.

Adrović zadržao vođstvo

Doskorašnji golgeter Mladosti, Admir Adrović, sa devet golova vodeći je na rang listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Gol manje, nakon 21. kola, postigli su fudbaleri Budućnosti Milivoje Raičević, Radomir Đalović i Goran Vujović.

Napadač Dečića, Vule Vujačić strijelac je sedam pogodaka, dok su po jedan manje postigli njegov saigrač, Edvin Kuč i pojačanje Grblja u proljećnom dijelu šampionata, Šaleta Kordić.

Po pet puta u listu strijelaca upisali su se postigli Aleksandar Vujačić iz Petrovca, Zoran Petrović iz Mladosti, Bojan Božović iz Sutjeske, Anđelo Rudović iz Petrovca, fudbaler Zete, Pjeter Ljuljđuraj, Jovan Vučinć iz Bokelja, Ivan Jablan iz Grblja, napadač Iskre, Rodoljub Paunović i Marko Vuković iz Rudara.

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u naredne dvije golgeter Sutjeske Goran Vujović i Marko Šćepanović iz Mladosti.