20. 04. 2017. 23:54   >>  23:34

LIGA EVROPE

Junajted, Ajaks, Lion i Selta u polufinalu

Fudbaleri Junajteda, Ajaksa, Liona i Selte plasirali su se u polufinale Lige Evropa.

Junajted i Ajaks su nakon produžetaka prošli dalje, dok je Lion izbacio Bešiktaš boljim izvođenjem penala.

Mančester je poveo već u 8. minutu, kada je Mihtarijan pogodio sa 14,15 metara nakon asistencije Rašforda .

Ipak, goste to nije pokolebalo, pa su stigli do izjednačenja u 32. minutu. Tilemans je šutirao, odbranio je Romero, ali je na odbijenu loptu natrčao Hani koji pogađa za 1:1.

Rezultat se do kraja nije mijenjao pa se otišlo u dodatnih 30 minuta. Prolaz Junajtedu donio je Rašford golom u 107. minutu.

Šalke je protiv Ajaksa za tri minuta nadkonadio dva gola minusa iz prvog meča (2:0).

Gorecka je načeo goste u 53. minutu, da bi Burgšteler duplirao prednost i ispostavilo se obezbijedio produžetke.

Gosti su od 80. minuta igrali sa igračem manje, jer je Veltman dobio drugi žuti karton. Kada je Kaliđuri u 101. minutu povisio na 3:0 činilo se da je meč riješen. Ipak, Virgever u 111. i Junes u 120. minutu utišali su Gelzenkirhen i odveli Ajaks u polufinale.

U Istanbulu, Bešiktaš je poveo sa 1:0 golom Taliske u 27. minutu. Sedam minuta kasnije stvari u egal je vratio Lakazet.

U produžetke je utakmicu odveo Taliska koji je pogodio nakon centaršuta Adrijana.

U produžecima nije bilo golova , pa su penali riješili putnika u polufinale. Sve do sedme serije igrači su bili precizni sa bijele tačke, a tada je promašio Tošić, dok je na drugoj strani neprecizan bio i Žale. Odluka je pala u narednoj seriji. Mitrović je promašio za Bešiktaš, a Gonalon je odveo Lion među četiri najbolja tima.

Selta je jedina prošla bez produžetaka. Tim iz Viga je odigrao 1:1 na gostovanju Genku i odbranio pobjedu iz prvog meča (3:2). Gosti su poveli golom Sista u 63. minutu, da bi Genk samo četiri minuta kasnije poravnao preko Trosara. Selta se do kraja rutinski odbranila i izborila plasman u polufinale.

Genk - Selta 1:1, prvi meč 2:3

Mančester junajted - Anderleht 2:1 nakon produžetaka, prvi meč 1:1

Šalke - Ajaks 3:2 nakon produžetaka, prvi meč 0:2

Bešiktaš - Lion 2:1, prvi meč 1:2, nakon penala 6:7