20. 07. 2017. 22:53   >>  23:23

ČEKA JE SPARTA

Zvezda u trećem kolu kvalifikacija za LE

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se večeras u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evropa, pošto su u Beogradu, u revanš utakmici drugog kola, pobijedili kazahstanski Irtiš sa 2:0.

Zvezda je povela u 10. minutu golom Mičela Donalda iz slobodnog udarca, a konačan rezultat postavio je Slavoljub Srnić u 76. minutu.

Crveno-bijeli su tako u treće kolo prošli ukupnim rezultatom 3:1, pošto je prošlog četvrtka u Pavlodaru bilo 1:1.

Zvezda će u trećem kolu igrati protiv Sparte iz Praga, a prva utakmica igra se narednog četvrtka u Beogradu.

Hrvatski Hajduk plasirao se u 3. kolo, jer su poslije pobjede u prvoj utakmici igranoj u Dugoplju (1:0), nadigrali Levski i u revanšu u Sofiji (2:1).

Bugarski tim je u 69. minuta Golom Busa anulirao predsnot Splićana, pa je gostima prolaz dalje viio u vazduhu.

Međutim, Hajduk je preokrenuo i golovima u 80. i 87. minutu obezbijedio mjesto u 3. kolu kvalifikacija za LE.

Fudbaleri tetovkske Škendije plasirali su se  u 3. kolo kvalifikacija za Lige Evropa pošto su u revanš utakmici drugog kola odigrali 1:1 na gostovanju protiv Helsinkija.

Domaći tim poveo je u 28. minutu autogolom Marjana Radeskog, a Škendija je izjendačila u 71. minutu golom Ivana Čelikovića.

Škendija je prošla ukupnim rezultatom 4:2.

Škedija je ostala jedina makedonska ekipa u kvalifikacijma za Ligu Evrope, pošto je skopski Rabotnički eliminisao Dinamo iz Minska. Večeras u Bjelorusiji bilo je 3:0 za domaće. Prvi meč u Skoplju je završen rezultatom 1:1.