- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- Muzički program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Fudbal
20. 07. 2017. 22:53 >> 23:23
ČEKA JE SPARTA
Zvezda u trećem kolu kvalifikacija za LE
Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se večeras u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evropa, pošto su u Beogradu, u revanš utakmici drugog kola, pobijedili kazahstanski Irtiš sa 2:0.
Zvezda je povela u 10. minutu golom Mičela Donalda iz slobodnog udarca, a konačan rezultat postavio je Slavoljub Srnić u 76. minutu.
Crveno-bijeli su tako u treće kolo prošli ukupnim rezultatom 3:1, pošto je prošlog četvrtka u Pavlodaru bilo 1:1.
Zvezda će u trećem kolu igrati protiv Sparte iz Praga, a prva utakmica igra se narednog četvrtka u Beogradu.
Hrvatski Hajduk plasirao se u 3. kolo, jer su poslije pobjede u prvoj utakmici igranoj u Dugoplju (1:0), nadigrali Levski i u revanšu u Sofiji (2:1).
Bugarski tim je u 69. minuta Golom Busa anulirao predsnot Splićana, pa je gostima prolaz dalje viio u vazduhu.
Međutim, Hajduk je preokrenuo i golovima u 80. i 87. minutu obezbijedio mjesto u 3. kolu kvalifikacija za LE.
Fudbaleri tetovkske Škendije plasirali su se u 3. kolo kvalifikacija za Lige Evropa pošto su u revanš utakmici drugog kola odigrali 1:1 na gostovanju protiv Helsinkija.
Domaći tim poveo je u 28. minutu autogolom Marjana Radeskog, a Škendija je izjendačila u 71. minutu golom Ivana Čelikovića.
Škendija je prošla ukupnim rezultatom 4:2.
Škedija je ostala jedina makedonska ekipa u kvalifikacijma za Ligu Evrope, pošto je skopski Rabotnički eliminisao Dinamo iz Minska. Večeras u Bjelorusiji bilo je 3:0 za domaće. Prvi meč u Skoplju je završen rezultatom 1:1.
Liga Evrope, 2. kolo kvalifikacija:
Mladost PG (Crna Gora) – Šturm (Austrija) 0:3 ( ukupni rezultat 1:3)
Crvena zvezda (Srbija) – Irtiš Pavlodar (Kazahstan) 2:0 (1:1)
Jagjelonija (Poljska) – Gabala (Azerbejdžan) 0:2 (1:3)
Gorica (Slovanija) – Panionios (Grčka) 2:3 (2:5)
Široki Brijeg (BiH) – Aberdin (Škotska) 0:2 (1:3)
Videoton (Mađarska) – Kalju Nome (Estonija) 1:1 (4:1)
Rejkjavik (Island) – Makabi TA (Izrael) 0:2 (1:5)
Ranije:
Dinamo Minsk (Bjelorusija) – Rabotnički (Makedonija) 3:0 (4:1)
Lingbi (Danska) – Slovan Bratislav (Slovačka) 2:1 (3:1)
HJK Helsinki (Finska) – Škendija (Makedonija) 1:1 (2:4)
Mlada Boleslav (Češka) – Šamrok (Irska) 2:0 (5:2)
Suduva (Litvanija) – Liepaja (Letonija) 0:1 (2:1)
Trakaj (Litvanija) – Norčeping (Švedska) 2:1 (3:3p)
VPS (Finska) – Brendbi (Danska) 2:1 (2:3)
Dinamo Brest (Bjelorusija) – Altah (Austrija) 0:3 (1:4)
AEK Larnaka (Kipar) – Kork Siti (Irska) 1:0 (2:0)
AIK Stokholm (Švedska) – Željezničar (BiH) 2:0 (2:0)
Bran (Norveška) – Ružomberok (Slovačka) 0:2 (1:2)
Levski (Bugarska) – Hajduk Split (Hrvatska) 1:2 (1:3)
Mitjilend (Danska) – Ferencvaroš (Mađarska) 3:1 (7:3)
Od Grendland (Norveška) – Vaduz (Lihtenštajn) 1:0 (2:0)
Bjen Jehuda (Izrael) – Trenčin (Slovačka) 2:0 (3:1)
Zarija Balti (Moldavija) – Apolon (Kipar) 1:2 (1:5)
Zira (Azerbejdžan) – Astra (Rumunija) 0:0 (1:3)
Botev Plovdiv (Bugarska) – Beitar Jerusalim (Izrael) 4:0 (5:1)
Fola Eš (Luksemburg) – Inter Baku (Azerbejdžan) 4:1 (4:2)
Galatasaraj (Turska) – Estersunds (Švedska) 1:1 (1:3)
Utreht (Holandija) – Valeta (Malta) 3:1 (3:1)
Lucern (Švajcarska) – Osijek (Hrvatska) 2:1 (2:3)
AEL Limasol (Kipar) – Najderkorn (Luksemburg) 2:1 (3:1)
Domžale (Slovenija) – Valur (Island) 3:2 (5:3)
Leh (Poznanj) – Haugesund (Norveška) 2:0 (4:3)
Skenderbeg (Albanija) – Kajrat Almati (Kazahstan) 2:0 (3:1)
Коментари0
Остави коментар