02. 08. 2017. 22:56 >> 22:47

NICA IZBACILA AJAKS

Rijeka i Maribor blizu LŠ, ispali Partizan i Vardar

Rijeka i Maribor izborili su plasman u plej-of za Ligu šampiona i ujedno su obezbijedili grupnu fazu Lige Evrope. Partizan i Vardar su ispali, dok je u derbiju Nica eliminisala Ajaks, epilog je mečeva trećeg kola kvalifikacija za eltno takmičenje.

Rijeka je igrala bez golova sa Salcburgom na svom terenu i u plej-of je prošla zahvaljujući golu u gostima u prvom meču (1:1). Hrvatski šampion je imao mnogo sreće, pošto je gostima poništen čist gol u 55. minutu. Marko Vešović je svih 90 minuta bio na terenu.

Partizan se isprsio protiv Olimpijakosa u gostima, ali nije mogao do nadoknadi poraz iz Beograda (3:1). U Pireju je bilo 2:2.

Domaćin je poveo u 22. minutu golom Karsela (kardinalna greška golmana Kljajića). Izjednačio je Suma 11 minuta kasnije.

Fortunis je u 51. minutu vratio vođstvo Olimpijakosu, a remi je potpisao Đurđević u 85. minutu.

Vardar nije uspio da sačuva 1:0 iz prvog meča, iako je u 71. minutu kod vođstva domaćina 2:1 stekao brojčanu prednost. Pet minuta kasnije Santander je povisio na 3:1, a Kipranin Sotiriu iz penala u 88. otklonio sve dileme.

Damir Kojašević je igrao od početka, a zamijenjen je na poluvremenu.

Maribor je i drugi put savladao islandski Hafnarfjordura, oba puta po 1:0.

Islanđanima je baš kao i u prvom meču presudio Markos Tavareš.

Nica je izbacila Ajaks zahvaljujući golu u gostima. Nakon 1:1 iz prvog meča, u Amsterdamu je bilo 2:2. Souke je donio vođstvo Nici, preokret su režirali De Bek i Sančez, a prolaz u plej-of francuskom timu donio je Marsel golom u finišu meča.

Hapoel Ber Ševa je zbog gola u gostima eliminisala Ludogorec.

Izraelci su pobijedili u prvom meču 2:0, dok su u Bugarskoj poraženi 3:1.

Ludogorec je vodio 3:0, ali nije izdržao. Mohamed Gadir postigao gol vrijedan prolaza, a Izraelci su u finišu promašili i penal...

CSKA je opet bio bolji od AEK-a. U revanšu u Moskvi bilo je 1:0, pa su "armejci" sa ukupnih 3:0 prošli dalje.

Utakmicu na Himki areni odlučio je rezervista Bibras Natho, pogotkom u 74. minutu.

Slavija je izbacila BATE, iako je izgubila u Bjelorusiji 2:1. Prvak Češke je prošao zahvaljujući minimalnoj pobjedi kod kuće.

BATE je poveo već u petom minutu golom Signeviča, da bi u finišu prvog dijela Škoda poravnao.

Signevič je na startu nastavka vratio vođstvo domaćinu, ali je Slavija izdržala do kraja i izborila plasman u plej-of.

APOEL je eliminisao rumunski Vitorol nakon produžetaka, pošto je u revanšu u Nikoziji bilo 1:0, baš kao i u prvom susretu u Rumuniji.

Meč je u produžetke odveo Karl, golom u 54. minutu, da bi u dodatnih 30 minuta Merkis, De Kamargo i Efrem dokrajčili Rumune.

Bašakšehir je preko Briža stigao do plej-ofa. Nakon 3:3 u Belgiji, vicešampion Turske je slavio sa 2:0 na svom terenu.

Emanuel Adebajor je donio vođstvo u sedmom minutu, a konačnih 2:0 postavio je Edin Višća u 34. minutu.