06. 08. 2017. 17:45   >>  17:15

MORATA I KURTOA TRAGIČARI

Arsenal nakon penala osvojio Komjuniti šild

Fudbaleri Arsenala osvojili su Komjuniti šild, pošto su danas na stadionu Vembli pobijedili šampiona Engleske Čelsi sa 2:1, i to poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Arsenal je penal seriju, koja je izvođena po ABBA sistemu, dobio sa 4:1. Penale za Čelsi promašili su golman Tibo Kurtoa i novajlija Alvaro Morata, dok su precizni za "topdžije" bili Tio Volkot, Naćo Monreal, Aleks Okslejd-Čejmberlen i Olivije Žiru, a jedini gol za "plave" postigao je Geri Kejhil.

Prvo poluvrijeme utakmice nije donijelo mnogo uzbuđenja. Arsenal je bio blizu vodećeg gola, ali je Aleksandr Lakazet sa oko 13 metara poslije jedne kontre pogodio stativu.

Početkom drugog dijela meča Čelsi je stigao do prednosti, a strijelac je bio Viktor Moses u 46. minutu. On je iskoristio nepažnju odbrane Arsenala, izbjegao ofsajd zamku, došao do lopte koju je Kejhil poslao glavom u šesnaesterac i udarcem iz prve savladao Petra Čeha.

Arsenal je u nastavku susreta imao inicijativu, ali sve od 82. minuta nije uspio da dođe do izjednačenja. Minut ranije Pedro je oštro startovao nad Mohamedom Elnenijem na oko 30 metara od svog gola i dobio crveni karton. Prekid je izveo Granit Džaka, a na drugoj stativi pronašao je usamljenog debitanta Seada Kolašinca koji je loptu glavom proslijedio u mrežu Kurtoe.

Čelsi je u sudijskoj nadoknadi vremena imao priliku da dođe do pobjede, ali je pokušaj Morate glavom poslije ubačene lopte Seska Fabregasa završio malo pored gola.