Objavila R.B.

14. 08. 2017. 00:05 >> 23:59

SUPERKUP ŠPANIJE

Spektakl na Kamp Nou i pobjeda Reala

Barselona i Real odigrali su večeras prvi susret u okviru finala španskog Superkupa, a gosti su slavili sa 3:1.

Barsa je na Kampu Nou u prvom ovosezonskom El klasiku ugostila Real u meču u kome smo, kako to obično biva, imali što da vidimo.

Prvo  poluvrijeme bilo je prosječno, drugo savršeno.

Poveo je Real u 50. minutu, Đerar Pike je zatresao vlastitu mrežu i izazvao oduševljenje gostiju iz Madrida.

Barsa je uspjela u 76. minutu da izjednači golom Mesija iz penala, ali ubrzo je Kristijano Ronaldo vratio prednost gostima. U 58. minutu je ušao umjesto Benzeme, a onda u 80. postigao evrogol.

Portugalac je zbog skidanja dresa dobio žuti karton, a ubrzo je zaradio i drugi zbog simuliranja.

Konačnih 3:1 postavio je Asensio.  Revanš se igra u srijedu u Madridu.