Mina [ Objavio: O.Z. ]

16. 09. 2017. 18:09   >>  17. 09. 2017. 01:09 1

NIKŠIĆANI ČUVAJU VRH

Petrovac odolio pod Goricom, Sutjeska i Zeta ubjedljivi

Fudbaleri Budućnosti i Petrovca igrali su večeras u Podgorici 0:0, u posljednjem meču sedmog kola Telekom Prve crnogorske lige, dok su Sutjeska i Zeta ostvarili ubjedljive pobjede.

Sutjeska je u Nikšiću pobijedila pljevaljski Rudar 3:0 i petim trijumfom zadržala čelnu poziciju na tabeli.

Do pobjede došla je golovima Boža Markovića u 33. iz jedanaesterca i Igora Ivanovića u 50. iz jedanaesterca i 69. minutu.

Zeta je u Golubovcima pobijedila Mladost 3:0, a do četvrtog trijumfa ove sezone došla je golovima Gorana Milojka u 7, Aldina Adžovića u 23. iz jedanasterca i Vladislava Rogošića u 81. minutu.

Iskra i Grbalj igrali su u Danilovgradu 0:0, dok je Kom u podgoričkom naselju Zlatica, preokretom u samom finišu, pobijedio Dečić 2:1.

Ekipa iz Tuzi povela je golom Ivana Rackovića u 51. minutu.

Izjednačio je Andrija Simunović u 86, a prvu pobjedu domaćinu donio je Otani Masaši u 90. minutu.

Sutjeska je, nakon sedmog kola, vodeća na tabeli sa 17 bodova.

Zeta i Budućnost osvojili su po 14, a po devet Rudar i Mladost.

Trofej Radija CG: Mrdak i dalje na čelu

Napadač Rudara, Milivoje Mrdak, sa četiri gola zauzima prvu poziciju na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Gol manje, sedmog kola, postigao je napadač Sutjeske, Božo Marković.

Po dva puta u listu strijelaca upisali su se Iljir Camaj (Dečić), Ivan Racković (Dečić), Hulijan Montenegro (Grbalj), Ivan Vuković (Grbalj), Dejan Bogdanović (Kom) i Edvin Kuč (Rudar).

Po dva gola postigli su i Marko Vuković (Rudar), Alen Melunović (Budućnost), Igor Vujačić (Zeta), Vladislav Rogošić (Zeta)i Igor Ivanović (Sutjeska).

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u naredne tri golgeter Sutjeske Goran Vujović i igrači Mladosti, Marko Šćepanović i Zoran Petrović.