16. 09. 2017. 21:08 >> 20:56
1

POBJEDA MONAKA

Joveta prvi put od starta, pogodio prečku

U 6. kolu francuske Lige 1, kapiten crnogorske reprezentacije Stevan Jovetić prvi put se našao u startnoj postavi Monaka.

Nakon kiksa u prošlom kolu, aktuelni šampion Francuske se vratio na pobjednički kolosjek.

"Kneževi" su danas lakše od očekivanog ostvarili pobjedu na svom terenu protiv Strazbura i slavili ubjedljivo sa 3:0.

Jovetić je pružio dobru partiju. Nije uspio da se upiše u strijelce, ali je bio je blizu sredinom prvog poluvremena, kada je njegov lob sa ivice šesnaesterca zaustavila prečka.

Crnogorski napadač bio je u igri do 60. minuta, kada ga je zamijenio Balde Keita, takođe ljetošnje pojačanje Monaka, koji je došao iz Lacija.

Strazbur, koji se ove sezone vratio u francusku elitu, držao se dobro do završnice prvog dijela, kada Roni Lopes na asistenciju Radamela Falkaa pogodio za 1:0.

U nastavku meča Falkao je dva puta zatresao mrežu za ubjedljiv trijumf Monaka.

Ovom pobjedom Monako se izjednačio na vrhu s PSŽ-om, koji takođe ima 15 bodova, ali Parižane sjutra, u derbiju kola, očekuje duel protiv Liona. Strazbur ostaje pri dnu sa četiri osvojena boda.

Takođe, Falkao je sa dva gola izbio na čelo liste strijelaca francuskog šampionata sa devet pogodaka u prvih šest gola.