16. 09. 2017. 22:54 >> 23:46

GRIZMAN ZA ISTORIJU

Prvijenac Atletika na novom stadionu

Fudbaleri Atletiko Madrida slavili su na otvaranju novog stadiona, u okviru četvrtog kola Primere.

"Kolčonerosi" su slavili u Madridu na "Vanda Metropolitano" stadionu, kapaciteta 68.000 sjedišta, rezultatom 1:0.

To je bio prvi meč na novom stadionu Atletika, a novi početak obilježen je na pravi način, osvajanjem tri boda.

U prvom poluvremenu mreže su mirovale, a najbolju priliku imali su gosti. Malaga je preko Borhe Bastona prva imala priliku da postigne gol, ali je Jan Oblak odlično intervenisao.

Izabranici Dijega Simeonea krenuli su ofanzivno u nastavku, da bi nakon pet minuta igre Koke uputio dobar udarac iz udaljenosti, ali je Roberto Himenez uspeo da ga sačuva svoju mrežu.

Na gol se čekalo do 61. minuta, kada je Korea sa desnog boka ubacio loptu u kazneni prostor rivala, a na pravom mjestu se našao Antoan Grizman, koji je tako postao prvi strijelac na novom stadionu.

Crnogorski defanzivac Stefan Savić večeras je bio na klupi i nije ulazio u igru.

Atletiko je upisao drugi trijumf uz isto toliko remija i sada je treći na tabeli sa osam bodova, dok je Malaga pretrpjela četvrti uzastopni poraz i nalazi se na dnu tabele bez bodova.

Betis je na svom terenu u Sevilji pobijedio Deportivo sa 2:1.

Betis je poveo u 14. minu preko iskusnog Hoakina, a izjednačio je Federiko Kartabija u 23. minutu. Pobjedu Betisu donio je Hoakin u 76. minutu, svojim drugim golom na utakmici.

Betis je deveti na tabeli sa šest bodova, a Deportivo zauzima 17. mjesto sa jednim bodom.

Ranije danas, Barselona je nakon preokreta došla do tri boda u predgrađu Madrida protiv Hetafea (2:1), dok su Levante i Valensija u gradskom derbiju podijelili bodove (1:1).