rtcg.me/Beta [ Objavio: O.Z. ]

17. 09. 2017. 17:47 >> 22:47

BUNDESLIGA

Dortmund ubjedljiv, prva pobjeda Bajera

Fudbaleri Dortmunda ubjedljivo su savladali Keln, na Signal Iduna Parku, rezultatom 5:0, u četvrtom kolu Bundeslige.

"Milioneri" su poslije poraza od Totenhema u Ligi šampiona sav bijes iskalili nad "jarčevima".

Već na startu, u drugom minutu, pogodio je Maksimilijan Filip, na asistenciju posljednjeg pojačanja Dortmunda Andreja Jarmolenka.

Prednost je duplirao Sokratis u sudijskoj nadnoknadi prvog poluvremena, poslije nespretne intervencije golmana Kelna Tima Horna, koji je ispustio loptu poslije kornera i "asistirao" kapitenu Dortmunda.

Najbolji strijelac Bundeslige u prošloj sezoni Pjer-Emerik Obamejang je za dva minuta u nastavku riješio pitanje pobjednika, golovima u 59. iz jedanaesterca i 60. minutu.

Konačan rezultat postavio je Filip devet minuta kasnije, svojim drugim golom na meču.

Ekipa Petera Boša ostala je na prvoj poziciji sa 10 bodova, koliko ima i Hanover, dok je Keln jedini tim u Bundesligi sa sva četiri poraza.

Ranije dans, fudbaleri Bajer Leverkuzena upisali su prvu pobjedu u novoj sezoni Bundeslige, pošto su danas na svom terenu pobijedili Frajburg sa 4:0.

Bajer je pitanje pobjednika na današnjem meču riješio u prvih 45 minuta pošto su tada postignuta tri gola.

Kevin Foland je donio prednost Bajeru u 21. minutu, na 2:0 je povisio Aranguiz u 29. minutu, dok Foland svojim drugim golom na meču, u 34. minutu stavio tačku na prvo poluvrijeme. Konačan rezultat postavio je Julijan Brant četiri minuta prije kraja utakmice.

Bajer je sada na 12. mjestu na tabeli sa četiri boda, dok je Frajburg na 16. poziciji sa dva.

U narednom kolu Bajer gostuje Herti, a Frajburg će prvu pobjedu u novoj sezoni tražiti na svom terenu protiv Hanovera.

Fudbaleri Hofenhajma i Herte su ranije danas odigrali neriješeno 1:1.

Hofenhajm je poveo već u šestom minutu golom Sandra Vagnera, dok je bod ekipi iz Berlina doneo Aleksandar Esvajn u 55. minutu.

Ekipa Hofenhajma je trenutno četvrta na tabeli sa osam bodova, dok je Herta na 11. mjestu sa tri boda manje.