Mina [ Objavio: O.Z. ]

22. 09. 2017. 16:59 >> 16:41

PRVA CRNOGORSKA LIGA

Remi Sutjeske, Budućnost na bod od lidera

Vodeća Sutjeska osvojila je bod, dok je Budućnost upisala pobjedu u osmom kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Sutjeska je u Tuzima igrala sa Dečićem 0:0, dok je Budućnost u Danilovgradu pobijedila Kom Eurozox 1:0.

Budućnost je do petog trijumfa došla golom Ilije Tučevića u 54. minutu.

Pobjedu u gostima ostvarila je i Iskra, koja je u Pljevlima savladala Rudar 1:0.

Pitanje pobjednika riješio je Boris Došljak u 90. minutu i svom timu donio drugu pobjedu ove sezone.

Pobjedu pred svojim navijačima upisali su fudbaleri Grblja i Petrovca.

Grbalj je u Radanovićima, preokretom u drugom poluvremenu, savladao Zetu 2:1, golovima Ivana Vukovića u 37. i Žarka Koraća u 50. minutu.

Jedini pogodak za ekipu iz Golubovaca postigao je Nikola Krstović u 11. minutu.

Petrovac je slavio protiv Mladosti 1:0, pogotkom Mladena Popovića u 65. minutu.

Mladost je doživjela treći poraz ove sezone, u kojoj ima i dva trijumfa i tri remija.

Sutjeska je, nakon osmog kola, vodeća na tabeli sa 18 bodova.

Bod manje ima drugoplasirana Budućnost, dok je treća Zeta sa 14 bodova.

Na četvrtom mjestu je Grbalj sa deset, dok po bod manje imaju Rudar, Mladost i Iskra.

U narednom kolu, 30. septembra, sastaće se: Kom - Petrovac, Sutjeska - Budućnost, Iskra - Dečić, Zeta - Rudar i Mladost - Grbalj.

Trofej Radija CG: Mrdak i dalje na čelu

Napadač Rudara, Milivoje Mrdak, sa četiri postignuta gola zauzima prvu poziciju na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Po gol manje, poslije osmog kola, postigli su Božo Marković (Sutjeska), Ivan Vuković (Grbalj) i
Nikola Krstović (Zeta).

Po dva puta u listu strijelaca upisali su se
Iljir Camaj (Dečić), Ivan Racković (Dečić), Hulijan Montenegro (Grbalj), Dejan Bogdanović (Kom), Edvin Kuč (Rudar), Marko Vuković (Rudar).

Dvostruki strijelci su i Alen Melunović (Budućnost), Igor Vujačić (Zeta), Vladislav Rogošić (Zeta), Igor Ivanović (Sutjeska), Mladen Popović (Petrovac) i Boris Došljak (Iskra).

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u naredne tri golgeter Sutjeske Goran Vujović i igrači Mladosti, Marko Šćepanović i Zoran Petrović.