Objavio P.R. [ Beta ]

23. 09. 2017. 17:14 >> 16:57

SERIJA A

Roma sigurna protiv Udinezea

Fudbaleri Rome pobijedili su danas na svom terenu ekipu Udinezea sa 3:1 u utakmici šestog kola italijanske Serije A.

Roma je pitanje pobjednika na današnjem meču riješila poslije prvih 45 minuta kada je i postigla dva tri gola.

Edin Džeko je bio strijelac u 12. minutu, na asistenciju Naingolana, a potom je Stefan El Šaravi dva puta pogodio mrežu gostujuće ekipe.

Prvo u 30. minutu, poslije asistencije Džeka, a potom i u 45 minutu.

Roma je mogla i ubjedljivije da slavi, ali je Dijego Peroti u 89. minutu iz penala pogodio stativu.

Umjesto toga, Udineze je stigao do utješnog gola, koji je u minut kasnije postigao Jens Larsen.

Roma je, poslije treće uzastopne pobjede, treća na tabeli sa 12 bodova, dok je Udineze na 16. mjestu sa samo tri osvojena boda.

Fudbaleri Rome u narednom kolu gostuju Milanu, a Udineze dočekuje Sampdoriju.