Objavio P.R. [ Beta ]

23. 09. 2017. 18:42 >> 18:12

BUNDESLIGA

Trijumf Hofenhajma za prvo mjesto

Fudbaleri Hofenjahma pobijedili su danas na svom terenu ekipu Šalkea sa 2:0 u utakmici šestog kola njemačke Bundeslige.

Golove za Hofenjahm postigli su Denis Gajger u 13. minutu i Lukas Rup u 94. minutu.

Hofenhejm je, poslije četvrte pobjede od početka sezone, prvi na tabeli sa 14 bodova. Šalke trenutno zauzima sedmo mjesto sa devet osvojenih bodova.

Fudbaleri Lajpciga su na svom terenu slavili protiv Ajntrahta sa 2:1.

Strijelci za Lajpcig bili su Žan Kevin Ogisten i Timo Verner, dok je jedini gol za Ajntraht postigao Ante Rebić.

Lajpcig je šesti sa deset bodova, dok je Ajntraht deseti sa sedam bodova.

Majnc je na svom terenu pobijedio Hertu sa 1:0, a jedini gol na utakmici postigao je Pablo de Blasis u 54. minutu iz jedanaesterca.

Ekipa Majnca je upisala drugu pobjedu od početka šampionata i sada je na 13. mjestu sa šest bodova, dok je Herta na devetoj poziciji sa dva boda više.

Fudbaleri Verdera i Frajburga, odnosno Štutgarta i Augsburga odigrali su bez golova.

Augsburg je trenutno na četvrtom mjestu na tabeli sa 11 bodova, Štutgart je 11. sa sedam, Frajburg na 16. poziciji ima četiri boda, a Verder je 17. sa samo tri osvojena boda.