[ Mina ]

04. 11. 2017. 15:39   >>  18:42 4

PRVA LIGA

Sutjeska slavila, Budućnost "pala" u Pljevljima

Fudbaleri Sutjeske ostvarili su pobjedu, dok je Budućnost doživjela poraz u 14. kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Vodeća Sutjeka pobijedila je u Podgorici ekipu Mladosti 2:0 i prednost u odnosu na drugoplasiranu Budućnost uvećala na 11 bodova.

Nikšićki tim do šestog uzastopnog, ukupno 11. trijumfa ove sezone, došao je golovima Boža Markovića u 8. i 52. minutu.

Budućnost je u Pljevljima izgubila od Rudara 2:0.

Domaćin je do četvrtog trijumfa ove sezone došao golovima Marka Vukovića u 51. i Radomira Đalovića u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena.

Važnu pobjedu upisala je i Iskra, koja je u Golubovcima savladala Zetu 2:1.

Ekipa iz Danilovgrada povela je golom Filipa Kukuličića u 22.minutu.

Izjednačio je Vladislav Rogošić u 42, a pobjedu Iskri donio je Boris Došljak u prvom minutu sudijske adoknade vremena.

Bodove je osvojio i Grbalj, koji je u Radanovićima savladao Kom Eurozoks 3:2.

Do pobjede i trećeg mjesta na tabeli došao je golovima Vojina Pavlovića u 14, Ivana Vukovića u 55. i Žarka Koraća u 62. minutu.

Pogotke za Kom postigli su Jovan Popović u 5. i Stefan Milošević u 47. minutu.

Fudbaleri Petrovca pobijedili su ekipu Dečića 1:0.

Odlučujući pogodak postigao je Halil Muharemović u 61. minutu.

Petrovac je upisao treći trijumf i posljednje mjesto na tabeli ustupio ekipi iz Tuzi.

Krstović zadržao čelo tabele

Napadač Zete, Nikola Krstović sa sedam postignutih golova zauzima prvu poziciju na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Po gol manje, poslije 14. kola, imaju igrači Sutjeske, Igor Ivanović i Božo Marković, golgeter Budućnosti, Alen Melunović i Ivan Vuković iz Grblja, postigli su po pet pogodaka.

Po četiri puta u listu strijelaca upisali su se Milivoje Mrdak (Rudar), Bogdan Milić (Iskra) i Stefan Đorđević (Petrovac).

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u naredne tri golgeter Sutjeske Goran Vujović i igrači Mladosti, Marko Šćepanović i Zoran Petrović.