05. 11. 2017. 20:43 >> 20:09

REMI HERTE I VOLFSBURGA

Hofenhajm ubjedljiv protiv Kelna

Fudbaleri Hofenhajma pobijedili su danas u gostima ekipu Kelna sa 3:0 u utakmici 11. kola njemačke Bundeslige.

Hofenhajm je peti na tabeli njemačkog šampionata sa 19 bodova, dok je Keln i dalje posljednji, bez pobjede i sa samo dva osvojena boda.

Golove za pobjedničku ekipu na današnjem meču postigli su Denis Gajger u desetom i Sandro Vanger u 56. iz jedanaesterca i 80. minutu.

Hofenhajm u narednom kolu dočekuje Ajntraht, dok će Keln prvu pobjedu pokušati da upiše protiv Majnca u gostima.

Fudbaleri Volfsburga i Herete igrali su neriješeno 3:3.

Herta je odlično počela utakmicu i povela već poslije 20 sekundi golom Vedada Ibiševića, ali je Volfsburg do poluvremena uspio da preokrene.

Prvo je Junus Mali u 41. minutu, da bi potom Mario Gomes u 43. donio preokret.

Berlinski tim je u 53. minutu preko Karima Rekika došao do izjednačenja, a potom je Divok Origi u 60. ponovo doveo Volfsburg do prednosti.

Ipak, Herta je na kraju uspjela da dođe do boda, a konačan rezultat postavio je Dejvi Zelke u 83. minutu.

Volfsburgu je ovo sedmi uzastopni remi u Bundesligi poslije kog se nalazi na 14. mjestu sa 11 bodova, tri manje od Herte koja je 11.