rtcg.me/Beta [ Objavio: O.Z. ]

21. 11. 2017. 22:44   >>  23:47

24 GOLA NA 6 MEČEVA

Raspucani Real, podvig Sevilje, kraj za Monako

Golgeteri su bili raspoloženi u večerašnjim mečevima Lige šampiona. Viđena su dvadeset četiri gola na šest utakmica, a noć su obilježili raspucani Real, uporna Sevilja koja je nadnoknadila tri gola minusa protiv Liverpula, kao i povratak Napolija i Lajpciga u život.

Aktuelni evropski prvaci fudbaleri Real Madrida plasirali su se večeras u osminu finala Lige šamipona, pošto su na gostujućem terenu u Nikoziji pobedili APOEL sa 6:0, u utakmici petog kola Grupe H.

Po dva gola postigli su Karim Benzema, u 39. i prvom minutu nadoknade vremena prvog poluvremena, kao i Kristijano Ronaldo, u 49. i 54. minutu. Ronaldo je postao prvi igrač u istoriji koji je postigao 18 golova u jednoj kalendarskoj godini u Ligi šampiona.

Golove su postigli i Luka Modrić u 23. minutu i Načo u 41.

U drugoj utakmici u toj grupi, Totenhem, koji je u prošlom kolu obezbijedio plasman u osminu finala, pobijedio je u Dortmundu Borusiju sa 2:1.

Domaći su poveli u 31. minutu preko Pjera Emerika Obamejanga, a rezultat su preokrenuli Hari Kejn u 49. i So Hjun Min u 76. minutu.

Totenhem je prvi na tabeli sa 13 bodova, Real ima tri boda manje, a treće i četvrto mjesto zauzimaju Borusija i APOEL sa po dva boda.

Fudbaleri Sevilje i Liverpula odigrali su neriješeno 3:3 u Grupi E. "Crveni" su dobro počeli, poveli su sa 3:0 golovima dvostrukog strijelca Roberta Firmina, u drugom i 30. minutu i Sadija Manea, koji je bio strijelac u 22. minutu.

Sevilja je smanjila preko Visama Ben Jedera u 51. i 60. mintu, poslije toga je napadala, prečku je pogodio Serhio Eskudero, ali je izjednačila tek u trećem minutu nadoknade vremena golom Gvida Pizara.

U drugoj utakmici u Grupi E ranije danas Spartak i Maribor odigrali su neriješeno 1:1.

Liverpul je pobjedom mogao da se plasira u osminu finala, ali će to morati da pokuša u posljednjem kolu protiv Spartaka na Enfildu. Liverpul je prvi na tabeli sa devet bodova, Sevilja ima osam, Spartak je treći sa šest bodova, a posljednji je Maribor sa dva boda.

U Grupi F Napoli je kao domaćin pobijedio Šahjtor sa 3:0 golovima Lorenca Insinjea u 56. minutu, Pjotra Zjelinskog u 81. i Drisa Mertensa u 83. minutu.

U drugoj utakmici u toj grupi Mančester siti, koji je ranije obezbijedio prolaz u drugu fazu, pobijedio je kao domaćin Fejnord golom Rahima Sterlinga u 88. minutu. To je 17. uzastopna pobjeda ekipe Pepa Gvardiole u svim takmičenjima.

Siti je jedina ekipa sa svih pet pobjeda ove sezone u grupnoj fazi, drugi na tabeli je Šahtjor sa devet bodova, treći je Napoli sa šest, a posljednji Fejnord je bez bodova.

U Grupi G Lajpcig je kao gost pobijedio Monako sa 4:1 i ostao u igri za plasman u osminu finala.

Lajpcig je poveo u šestom minutu autogolom Džemersona, a poslije toga dva gola postigao je Timo Verner, u devetom minutu i 31. iz jedanaesterca. Gol za Monako postigao je Falkao u 43. minutu, a dva minuta kasnije postigao je Nabi Keita.

Crnogorski napadač Stevan Jovetić večeras zbog povrede nije bio u timu Monaka.

Ranije danas Bešiktaš je u Istanbulu odigrao 1:1 sa Portom i plasirao se u osminu finala.

Bešiktaš je prvi na tabeli sa 11 bodova, Porto i Lajpcig imaju po sedam, a Monako je osvojio dva boda.

Utakmice posljednjeg, šestog kola kola igraju se 5. decembra.

Rezultati:

E grupa

Spartak - Maribor 1:1 (0:0)
(Ze Luis 82 - Mešanović 90+2)

Sevilja - Liverpul 3:3 (0:3)
(Ben Jeder 51, 59 pen., Pizaro 90+3 - Firmino 2, 30, Mane 22)

Monako - Lajpcig 1:4 (1:4)
(Falkao 43 - Džemerson ag. 6, Verner 9, 31 pen., Keita 45)

Tabela: Bešiktaš 11, Porto 7, Lajpcig 7, Monako 2

H grupa

APOEL - Real 0:6 (0:4)
(Modrić 23, Benzema 39, 45+1, Naćo 41, Ronaldo 49, 54)

Borusija - Totenhem 1:2 (1:0)
(Aubemejang 31 - Kejn 49, Son Heung-Min 76)

Tabela: Totenhem 13, Real 10, Borusija 2, APOEL 2

TOK MEČEVA:

Kraj mečeva 5. kola u grupama E, F, G i H.

90+3' Sevilja stiže do izjednačenja u nadnoknadi - 3:3. Pizaro postiže gol koji domaće spašava poraza.

89' Konačno gol i na "Etihadu". Sterling pogađa za 1:0 nakon odličnog duplog pasa sa Gundoganom.

83' Napolitanci "ovjeravaju" pobjedu koja ih ostavlja u igri za osminu finala. Mertens pogađa za 3:0.

81' Napoli je poveo 2:0 protiv Šahtjora. Pjotr Zjelinski koristi proigravanje Drisa Mertensa za drugu loptu u mreži Šahtjora.

76' Totenhem je preokrenuo na "Signal Iduna Parku" golom Južnokorejanaca Heing-Min Sona na asistenciju Dele Alija.

59' Sevilja se vratila u igru. Ben Jeder postiže gol iz penala za 2:3.

56' Napoli je načeo mrežu Šahtjora. Insinje je postigao sjajan gol sa preko 20 metara.

51' Sevilja smanjuje na 1:3 protiv Liverpula, golom Ben Jedera nakon ubacivanja Banjege iz slobodnjaka.

54' Rapsodija Reala i novi gol Ronalda - 0:6.

Napadač Reala je tako došao do novog rekorda u Ligi šampiona - postigao je najviše golova tokom jedne kalendarske godine. Prethodni rekord takođe je bio njegov.

To je ujedno i njegov jubularni 100. gol za Real u UEFA takmičenjima.

49' Totenhem je izjednačio u Dortmundu -1:1. Hari Kejn je matirao golmana preciznim udarcem sa ivice šesnaesteca.

49' Real vodi 5:0. Nakon ubacivanja Marsela sa lijeve strane, Ronaldo je nadskočio čuvara i zatresao mrežu.

46' Nastavljeni su mečevi.

Kraj poluvremena na svim mečevima. Golova nema jedino u Grupi F, na mečevima Mančester siti - Fejenord i Napoli - Šahtjor.

45+1' Real stiže do 4:0. Drugi pogodak Benzeme, ovog puta nakon sjajne kontre i nesebičnog dodavanja Ronalda.

45' "Bikovi" iz Lajpciga nakon tri minuta ponovo imaju tri gola prednosti, strijelac je Nabi Keita.

43' Falkao smanjuje vođstvo Lajpciga.

41' Real u finišu poluvremena završava posao na Kipru. Naćo nakon kornera postiže gol za 0:3.

39' Benzema je duplirao vođstvo Reala protiv APOEL-a i tako postigao gol u Ligi šampiona poslije posta od 279 dana. Francuz je nakon sjajnog kombinovanja veznog reda izašao sam pred golmana i nije pogriješio.

31' Promjena i u Dortmundu. Nakon sjajne akcije Aubemejang dovodi domaće u vođstvo u duelu sa Totenhemom.

31' Monako gubi 0:3 - Verner sa bijele tačke postiže svoj drugi gol večeras. Penal je skrivio Radamel Falkao.

30' Liverpul dolazi do 3:0. ponovo je strijelac Firmino, koji se našao na pravom mjestu i pokupio odbitak nakon pokušaja Manea.

23' Modrić dovodi u vođstvo Real na gostovanju APOEL-u u Nikoziji. "Kraljevski klub" je pred plasmanom u osminu finala.

Hrvatski vezista je postigao lijep gol - nakon odbitka zahvatio je loptu na nekih 25 metara od gola i snažnim udarce iz voleja je smjestio u dalji ugao.

22' Nova promjena u Sevilji, gdje Liverpul vodi 2:0.

"Redsi" su ponovo postigli gol nakon kornera Kutinja sa desne strane. Firmino je ovog puta proslijedio loptu do Manea koji se lijepo snašao na drugoj stativi i poslao loptu u mrežu.

9' Lajpicg duplira vođstvo preko Tima Vernera, nakon nove greške odbrane Monaka. Ponovo je krivac Džemerson, pošto je poklonio loptu Njemcima, a Kevin Kampl je potom proigrao Vernera koji je rutnski realizovao kontru.

6' Lajpcig je poveo u Kneževini! Džemerson je smjestio loptu u svoju mrežu nakon centaršuta Sabitera sa desnog krila.

2' Veče je najbolje otvorio Liverpul, koji je golom Firmina poveo u derbiju protiv Sevilje već u prvom napadu.

Kutinjo je centrirao iz kornera sa desne strane, Vajnaldum je glavom proslijedio sa prve stative do Firmina koji je neometan zatresao mrežu domaćih.

1' Utakmice su počele.

U nokaut fazu do sada se plasiralo pet timova - Bešiktaš, Bajern Minhen, Mančester siti, PSŽ i Totenhem.

Dva meča su odigrana u terminu od 18 sati. Bešiktaš se plasirao u osminu finala pošto je na svom terenu odigrao neriješeno 1:1 sa Portom, a istim rezultato završen je duel u Moskvi između Spartak i Maribora.