rtcg.me/Beta [ Objavio: O.Z. ]

24. 02. 2018. 18:25   >>  21:46

Liverpul ubjedljiv, preskočio Junajted

Fudbaleri Liverpula pobijedili su danas Vest Hem na svom terenu sa 4:1, u 28. kolu Premijer lige.

Liverpul je sada drugi na tabeli sa 57 bodova, jednim više od Mančester junajteda, kojeg sjutra očekuje derbi sa Čelsijem. Vest Hem je na 13. mjestu sa 30.

Ekipa Jirgena Klopa nastavila je da igra u sjajnoj formi. Napadački trio Liverpula Salah - Firmino - Mane je nezaustavljiv, a najnovija žrtva, Vest Hem, na "Enfildu" je savladan sa ubjedljivih 4:1.

"Čekićari" su zaprijetili na startu meča, kada je Marko Arnutović sjajnim lob udarcem sa 30-ak metara pogodio prečku, ali nakon toga gosti nijesu imali šanse protiv raspoloženog domaćina.

Mrežu Vest Hema načeo je Emre Džan, koji je udarcem glavom nakon kornera u 29. minutu doveo svoj tim u vođstvo.

Na startu nastavka, u 51. minutu, Mohamed Salah je nastavio seriju golova i 22. put se upisao u strijelce ove sezone u engleskom prvenstvu.

Ubrzo je mrežu zatresao i Roberto Firmino, koji je bio brži od istrčalog golmana Adrijana.

Vest Hem je samo dva minuta kasnije uspio da smanji prednost Liverpula preko Antonia, da bi Mane poslije sjajne kontre postavio konačnih 4:1.

Njukasl je ostvario važan bod u borbi za opstanak, pošto je u gostima igrao 2:2 sa Bornmutom.

Barnli je osmi sa 37 bodova, posle rezultata 1:1 sa Sautemptonom, koji ima 27 bodova, koliko i Kristal Palas i Svonsi, koji je u zoni ispadanja.

Svonsi je prekinio seriju nepobjedivosti i ponovo je u zoni ispadanja sa 27 bodova.

Hadersfild je sa 2:0 pobijedio Vest Bromvič, koji je posljednji na tabeli sa 20 bodova.

Današnji program 28. kola Premijer lige zatvorio je duel Votforda i Everton. Votford je na svom terenu slavio sa 1:0, a gol vrijedan tri boda postigao je Troj Dini u 80. minutu.

Stefano Okaka je ušao u kazneni prostor Evertona i dodao loptu do Dinija, koji se lijepo namjestio i sjajnim udarcem je poslao u mrežu.

Everton je i dalje deveti na tabeli Premijer lige sa 34 boda, dok je Votford sada na desetom mjestu s bodom manje.