14.9 °C

VOTFORD NEMOĆAN 17. 03. 2018. 20:51   >>  20:48 0

VOTFORD NEMOĆAN

Četiri gola Salaha za ubjedljivu pobjedu Liverpula

Fudbaleri Liverpula pobijedili su danas na svom terenu ekipu Votforda sa ubjedljivih 5:0 u utakmici 31. kola Premijer lige.

Junak pobjede "crvenih" bio je Mohamed Salah koji je postigao četiri gola - u četvrtom, 43. i 77. i 85. minutu. U strijelce se upisao i Roberto Firmino u 50. minutu, a Salah je kod tog gola bio asistent.

Egipćanin je sa današnja četiri pogotka stigao do brojke od 28 golova u Premijer ligi od početka sezone.

Samo jedan afrički fudbaler je postigao više golova od njega u jednoj sezoni i to Didije Drogba koji je u sezoni 2009/10. postigao 29 golova.

Salah je, takođe, postao prvi fudbaler Liverpula koji je na jednoj utakmici postigao četiri gola još od Luisa Suaresa na meču protiv Noriča u decembru 2013.

Fudbaleri Liverpula su nakon 18. pobjede od početka šampionata treći na tabeli sa 63 osvojena boda, dok je Votford na 11. mjestu sa 36.

Ekipa Jirgena Klopa u narednom kolu gostuje Kristal palasu, a Votford dočekuje Bornmut.