11.0 °C

MINIMALAC DORTMUNDA 18. 03. 2018. 18:16   >>  18:11 0

MINIMALAC DORTMUNDA

Batšuaji srušio Hanover, poraz Leverkuzena

Fudbaleri Borusije Dortmund pobijedili su danas na svom terenu Hanover sa 1:0 u 27. kolu njemačke Bundeslige.

Borusija je do pobjede došla pogotkom Mišija Batšuaija u 24. minutu na asistenciju Andrea Šurlea.

Belgijski napadač se današnjim golom, šestim u Bundesligi od januarskog dolaska u klub, izjednačio na vrhu liste najefikasnijih igrača Borusije ove sezone.

"Milioneri" su treći na tabeli Bundeslige sa 48 bodova, dok je Hanover 13. sa 32.

Fudbaleri Kelna pobijedili su danas na svom terenu Bajer iz Leverkuzena sa 2:0 i popeli se na pretposljednje mjesto na tabeli.

Keln je poveo u devetom minutu golom Juje Osaka, a pobjedu je obezbijedio Sajmon Coler u 69. minutu.

Keln je ostvario tek petu pobjedu u prvenstvu, pretposljednji je na tabeli sa 20 bodova i ima pet manje od Volfsburga, koji se nalazi na 15. mjestu, prvom iznad crte van opasne zone.

Klub iz Leverkuzena je peti na tabeli sa 44 boda.