[ Mina ]

18. 03. 2018. 17:34 >> 17:30

BARANI NA PLUS 5

Mornar bolji od Mladosti, Lovćen slavio u Kotoru

Lider šampionata, barski Mornar pobijedio je pred svojim navijačima Mladost Lješkopolje 2:0, u utakmici 21. kola Druge crnogorske fudbalske lige.

Mornar je do pobjede, 13. ove sezone, došao golovima Luke Merdovića u 57. i Filipa Kalačevića u 72. minutu iz jedanaesterca.

Poraz Mladost Lješkopolja iskoristilo je Berane, koje se remijem u Igalu (0:0) osamilo na drugom mjestu.

Lovćen u Kotoru pobijedio Bokelj 2:1, golovima Gorana Vujovića u 73. i 77. minutu.

Jedini pogodak za Bokelj postigao je Ivan Bulatović u 50. minutu.

Jedinstvo je u Bijelom Polju savladalo Jezero 1:0, a odlučujući pogodak, za osmi trijumf ove sezone, postigao je Milivje Mrdak u četvrtom minutu.

Pobjedu u gostima ostvario je rožajski Ibar, koji je slavio protiv Cetinja 3:1.

Do šestog trijumfa ove sezone došao je golovima Mirze Hota u 8. i 39. i Siniše Stanisavića u 33. minutu.

Jedini pogodak za cetinjski tim postigao je Jamato Ivaki u 48. minutu.

Pobjednika nije bilo u duelu Čelika i Otrant-Olimpika, koji su u Nikšiću igrali 1:1.

Gostujući tim poveo je golom Mehmeda Divanovića u 35, a konačan rezultat postavio je Matija Vujović u 69. minutu.

Mornar je, poslije 21. kola, vodeći na tabeli sa 44 boda i ima pet više od drugoplasirane ekipe Berana.

Mladost je treća sa 38, na četvrtom mjestu je Lovćen sa 34 i utakmicom manje, dok je peti Bokelj sa 33 boda.

U narednom kolu, 25. marta, sastaće se: Berane - Čelik, Otrant-Olimpik - Jedinstvo, Jezero - Bokelj, Lovćen - Cetinje, Ibar - Mornar i Mladost Lješkopolje - Igalo.