27. 03. 2018. 21:01 >> 21:29
11

UZBUDLJIVO POD GORICOM

"Sokoli" do remija nakon 0:2

Fudbalska reprezentacija Crne Gore igrala je večeras u Podgorici, u prijateljskom meču, sa Turskom neriješeno 2:2. "Sokoli" nakon pola sata gubili 2:0, da bi remi potpisali Mirko Ivanić i Stefan Mugoša.

Gostujući tim poveo je golom Čengiza Undera u 11. minutu.

Na 2:0 povisio je Okaj Jokušlu u 23. minutu.

Veliku priliku da poveća vođstvo imao je i Hakan Čalhanoglu u 29. minutu, ali je crnogorski golman Danijel Petković odbranio.

Na 2:1 smanjio je Mirko Ivanić u 45, a konačan rezultat postavio je Stefan Mugoša preciznim udarcem u 88. minutu.

Prvu veliku šansu za Crnu Goru imao je Stefan Savić, koji je nakon ubacivanja Marka Ivanića glavom uputio loptu ka drugoj stativi, ali je je jedan od defanzivaca Turske spriječio siguran pogodak.

Šansu da se upiše u listu strijelaca imao je i Adam Marušić, šutirao je u 47. minutu sa 20 metara, ali je Volkan Babadžan uspio da odbrani.

Priliku je imao i Marko Simić u 55. minutu, ali je nakon centaršuta Marka Jankovića iz kornera, glavom prebacio gol.

Kraj meča.

87' Crnas Gora je poravnala, majstorija Mugoše. Oslobodio se "lažnjakom" jednog igrača Turske, a onda pogodio sa ivice kaznenog prostora donji lijevi ugao.

76' Dobar napad Turske, ali su Petković i Tomašević otklonili opasnost...

55' Simić je tukao glavom sa šest, sedam metara, nakon kornera Jankovića, lopta je otišla malo iznad prečke.

53' Janković je iskosa sa desne strane trražio dalji ugao, lopte je otišla pored stative.

47' Odličan udarac Marušića sa 20-ak metara Babakar je krajnjim naporom odbio loptu u korner.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela.

46' Crna Gora je smanjila na 2:1 preko Ivanića. Pogodio je glavom nakon centrašuta Tomaševića. To je njegov prvi gol u dresu "sokola".

33' Udarac Savića glavom izblokirao je Ajhan...

29' Čalhanoglu je sjajno šutirao, ali je Petković spasio "sokole".

23' Turska je duplirala prednost. Čalhanoglu je centrirao iz slobodnjaka, a Okaj glavom sa 10-ak metara poslao loptu u mrežu.

11' Prvu pravu akciju Turska je pretvorila u vođstvo. Under je uvatio volej nakon centaršuta Kaldirima sa lijeve strane i matirao Petkovića sa sedam, osam metara.