Objavio: P.R. [ Mina ]

07. 04. 2018. 18:08   >>  18:13

MLADOST BOLJA OD RUDARA

Kom iznenadio Sutjesku, minimalac Budućnosti

Fudbaleri Sutjeske doživjeli su poraz, dok je Budućnost ostvarila pobjedu u 28. kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Sutjeska je u Nikšiću poražena od Kom Eurozoksa 1:0.

Podgorički tim do pobjede došao je golom Andrije Simunovića u 58. minutu.

Budućnost je u Danilovgradu savladala Iskru 1:0, pogotkom Balše Sekulića u 46. minutu.

Pobjedu je upisala i Mladost, koja je u podgoričkom naselju Stari aerodrom savladala pljevaljski Rudar 2:0.

Do devete pobjede ove sezone došla je golovima Admira Adrovića u 31. i 54. minutu.

Najbolju priliku za Rudar imao je Radomir Đalović u 17. minutu, ali nije realizovao jesanaesterac, odnosno njegov udarac odbranio je golman Damir Ljuljanović.

Zeta je u Golubovcima, golovima Nemanje Cavnića u 70. i Gorana Milojkau 90, slavila Dečić 2:0 i upisala devetu pobjedu.

Pobjedu u gostima upisao je i Grbalj, koji je trijumfovao u duelu sa ekipom Petrovca 1:0.

Odlučujući pogodak postigao je Ivan Vuković u 30. minutu.

Sutjeska je, poslije 28. kola, sa utakmicom manje vodeća na tabeli sa 62 boda i ima 15 više od drugoplasirane Budućnosti.

Grbalj je treći sa 40, na četvrtom mjestu je Mladost sa 39, a peta Zeta sa 37 bodova.

Ivanović zadržao vođstvo

Golgeter Sutjeske, Igor Ivanović sa 11 postignutih golova zauzima prvu poziciju na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Napadač Grbalj, Ivan Vuković postigao je devet, a po gol manje Nikola Krstović iz Zete i Admir Adrović iz Mladosti.

Po sedam puta u listu strijelaca upisali su se
Božo Marković (Sutjeska) i Marko Ćetković (Mladost), dok su po šest golova postigli Alen Melunović (Budućnost) i Bogdan Milić (Iskra).

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u naredne tri golgeter Sutjeske Goran Vujović i igrači Mladosti, Marko Šćepanović i Zoran Petrović.