[ Mina ]

14. 04. 2018. 18:03 >> 17:59

RUDAR SRUŠIO GRBALJ

Minimalac Sutjeske, remi Budućnosti i Zete, poraz Grblja

Fudbaleri Sutjeske i Mladosti ostvarili su pobjede, Budućnost i Zeta igrali su stadionu pod Goricom neriješeno 1:1, dok je Grbalj doživio poraz u 29. kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Vodeća Sutjeska pobijedila je u Nikšiću ekipu Petrovca 1:0 i sa utakmicom manje prednost u odnosu na drugoplasiranu Budućnost uvećala na 17 bodova.

Odlučujući pogodak, za 20. pobjedu lidera šampionata, postigao je Stefan Lončar u 48. minutu.

Budućnost i Zeta igrali su na stadionu pod Goricom neriješeno 1:1.

Ekipa iz Golubovaca povela je golom Nikole Krstovića u 17. minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat Darko Nikač u 80. minutu.

Trener Budućnosti, Vladimir Vermezović poslije pola sata igre zbog zdrastvenih problema napusto je klupu domaćih, a ekipu je do kraja meča vodio njegov pomoćnik Miodrag Džudović.

Mladost je u Tuzima savladala Dečić 4:1, golovima Admira Adrovića u 9, 38. i 82. i Marka Ćetkovića u 56. minutu.

Jedini pogodak za Dečić postigao je Vladimir Savićević u 15. minutu.

Grbalj je u Pljevljima poražen od Rudara 1:0.

Domaći tim do pobjede, desete ove sezone, došao je golom Rodoljuba Paunovića u 73. minutu.

Bez pobjednika završen je duel Kom Eurozoksa i Iskre, koji su u podgoričkom naselju Zlatica igrali 0:0.

Sutjeska je, poslije 29. kola, sa utakmicom manje vodeća na tabeli sa 65 bodova i ima 17 više od drugoplasirane Budućnosti.

Mladost je treća sa 42, na četvrtom mjestu je Grbalj sa 40, dok je peta Zeta sa 38 bodova.

U 30. kolu, 21. aprila, sastaće se: Petrovac - Rudar, Grbalj - Dečić, Mladost - Budućnost, Zeta - Kom Eurozoks i Iskra - Sutjeska.

Adrović i Ivanović zajedno na vrhu

Golgeteri Mladosti i Sutjeske, Admir Adrović i Igor Ivanović, sa po 11 postignutih golova dijele prvu poziciju liste strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Napadač Grbalj, Ivan Vuković i Nikola Krstović iz Zete postigli su po devet, a gol manje Marko Ćetković iz Mladosti.

U listu strijelaca sedam puta upisao se Božo Marković (Sutjeska), dok su po šest golova postigli Alen Melunović (Budućnost), Darko Nikač (Budućnost) i Bogdan Milić (Iskra).

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u naredne tri golgeter Sutjeske Goran Vujović i igrači Mladosti, Marko Šćepanović i Zoran Petrović.