03. 05. 2018. 23:49 >> 23:49

LIGA EVROPE

Atletiko i Marsej u finalu

Fudbaleri Atletiko Madrida i Olimpika iz Marseja igraće u finalu Lige Evrope.

Atletiko je večeras u Madridu, u revanš meču polufinala, savladao londonski Arsenal 1:0.

Prvi duel u Londonu završen je 1:1.

Trenutak odluke dogodio se u nadoknadi prvog dijela. Kosta je izdržao duel sa Beljerinom i matirao Ospinu, nakon asistencije Grizmana.

Stefan Savić je ušao sa klupe u 91. minutu.

Atletiko će tako juriti treću titulu u Ligi Evrope, pošto je najbolji bio 2012. i 2016. godine.

Olimpik je u Salcburgu, nakon prodžetaka, izgubio od Salcburga 2:1.

Utakmica je u regularnom toku, kao i prva u Marseju, završena pobjedom domaćina od 2:0.

Salcburg je poveo u 53. minutu golom Amadu Hajdara, poslije solo prodora. Salcburg je poslije toga nastavio sa napadima, a zaostatak od dva gola iz prve utakmice nadoknadio je u 65. minutu kada je Buna Sar postigao autogol u pokušaju da izbaci loptu.

Marsej je najbolju priliku imao u 73. minutu kada je Florijan Tove pogodio prečku. Poslije toga francuski tim je pojačao napade, ali nije uspio da stvori ozbiljniju šansu, pa je utakmica ušla u produžetke.

Odlučujući gol za prolaz Marseja postigao je Rolando u 116. minutu, poslije kornera koji je izveo Dimitri Paje. Domaći igrači su se bunili pošto su smatrali da nije trebalo da bude dosuđen korner za Marsej, ali je sudija ostao pri odluci.

Finalni meč biće odigran 16. maja u Lionu.