[ Mina ]

16. 05. 2018. 19:30 >> 19:32

BUDUĆNOST IZGUBILA OD PETROVCA

Rudar i Zeta nastavili borbu za LE

Fudbaleri Sutjeske, Budućnosti i Mladosti doživjeli su poraze u 34. kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Sutjeska, koja je ranije obezbijedila šampionski trofej, izgubila je u Pljevljima od Rudara 2:1 i upisala peti poraz ove sezone.

Gostujući tim poveo je golom Stefana Denkovića u 80. minutu.

Izjednačio je Rodoljub Paunović u 82, a isti igrač donio je pobjedu domaćinu u 86. minutu.

Budućnost je kao gost poražena od Petrovca 2:1.

Domaćin je do devetog trijumfa ove sezone došao golovima Benjamina Kacića u 44. iz jedanaesterca i 56. minutu.

Jedini pogodak za Petrovac postigao je Darko Nikač u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Poraz pred svojim navijačima upisala je Mladost, koja je u podgoričkom naselju Stari aerodrom izgubila od Zete 3:2.

Zetu su do 12. pobjede ove sezone vodili Aldin Adžović u 17, Aleksandar Stevanović u 28. i Nikola Krstović u 51. minutu iz jedanaesterca.

Oba gola za Mladost postigao je Stefan Bukorac u 34. i 90. minutu.

Pobjede u gostima ostvarili su i fudbaleri Iskre i Kom Eurozoksa.

Iskra je u Radanovićima, golovima Željka Krstovića u 56. iz jedanaesrerca i Blaža Perutovića u 74. minutu, savlaadala Grbalj 2:0 i upisala 11. pobjedu ove sezone.

Kom Eurozoks je u Tuzima slavio protiv Dečića 3:1, a do desete pobjede došao je golovima Ivana Pejakovića u 4, Nikole Đurkovića u 37. i Andrije Simunovića u 45. minutu.

Jedini pogodak za Dečić postigao je Radivoje Golubović u 70. minutu.

Sutjeska je, poslije 34. kola, vodeća na tabeli sa 74 boda i ima 19 više od drugoplasirane Budućnosti.

Trećeplasirana Mladost osvojila je 50, Zeta ima 48, a bod manje Rudar.

U narednom kolu, u subotu, sastaće se: Mladost – Petrovac, Zeta – Grbalj, Sutjeska – Dečić, Iskra – Rudar i Kom Eurozoks – Budućnost.

Krstović uz Ivanovića na vrhu

Golgeter Zete, Nikola Krstović i Igor Ivanović iz Sutjeske sa po 12 postignutih golova dijele prvu poziciju na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Napadači Mladosti i Grblja, Admir Adrović i Ivan Vuković, postigli su po 11, dok se Marko Ćetković iz Mladosti osam puta upisao u listu strijelaca.

Po sedam puta strijelci su bili Božo Marković (Sutjeska), Luka Merdović (Sutjeska), Bogdan Milić (Iskra), Stefan Đorđević (Petrovac) i Benjamin Kacić (Petrovac), dok su po šest golova postigli Alen Melunović (Budućnost), Darko Nikač (Budućnost) i Filip Kukuličić (Iskra).

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u naredne tri golgeter Sutjeske Goran Vujović i igrači Mladosti, Marko Šćepanović i Zoran Petrović.