Mina [ Objavio: O.Z. ]

15. 08. 2018. 19:26   >>  20:40

POBJEDA SUTJESKE

Titogradu gradski derbi, Lovćen novi lider

Fudbaleri OFK Titograda pobijedili su danas u Podgorici gradskog rivala, ekipu Budućnosti 1:0, u utakmici trećeg kola Telekom Prve crnogorske lige. Kolo je komletirano pobjedom aktuelnog šampiona Sutjeske nad Petrovcem od 2:1.

Odlučujući pogodak, za drugi trijumf domaćina, postigao je Vasilije Kalezić u 69. minutu.

To je prvi poraz Budućnosti, nakon dva startna trijumfa ove sezone.

Seriju dobrih rezultata nastavio je cetinjski Lovćen, koji je u podgoričkom naselju Donja Gorica savladao barski Mornar 4:2.

Povratnik u društvo najboljih upisao je drugi trijumf i zahvaljujući porazu Budućnosti, sa istim učinkom kao i OFK Titograd ali i boljom gol razlikom, preuzeo čelnu poziciju na tabeli.

Mornar je poveo golom Filipa Kalačevića u 21. minutu.

Izjednačio je Goran Vujović u 25, a vođstvo Lovćenu donio je Driton Camaj u 40. minutu.

Na 3:1 povisio je Mirko Radišić u 57. minutu.

Smanjio je Dejan Jovančov u 89, a konačan rezultat postavio je Marko Đurović u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Prve bodove ove sezone osvojila je Iskra, koja je u Golubovcima savladala Zetu 3:1.

Ekipa iz Danilovgrada do pobjede došla je golovima Stefana Miloševića u 20. i 37. i Miomira Đuričkovića u 73. minutu.

Jedini pogodak za Zetu postigao je internacionalac iz Gane, Aleks Jamoa u 75. minutu.

Uspješan dan gostujućih timova upotpunio je Rudar, koji je u Radanovićima savladao Grbalj 1:0 i ostvario prvu pobjedu ove sezone, nakon dva startna remija.

Odlučujući pogodak postigao je Edvin Kuč u 3. minutu.

U posljednjem meču ovog kola Sutjeska je pred svojim navijačima savladala Petrovac 2:1.

Zvanični šampion do prve pobjede ove sezone došao je golovima Bojana Božovića u 76. i Stefana Denkovića u 83. minutu iz jedanaesterca.

Jedini pogodak za Petrovac postigao je Miloš Kalezić u 90. minutu.