[ Objavio: O.Z. ]

19. 08. 2018. 22:46 >> 22:33

PORAZ OD SASUOLA

Neuspjeh Intera na prvom koraku

Fudbaleri Sasuola napravili su veliko iznenađenje i na startu Serije A pobijedivši Inter na svom terenu sa 1:0.

Inter je u novu sezonu ušao sa velikim ambicijama, ali je već na prvom koraku doživeo neuspjeh.

Gosti iz Milana su u većem dijelu utakmice dominirali, ali su imali jedan manje pokušaj u okvir gola od rivala (5-4).

SPAL je u gostima savladao Bolonju sa 1:0 pogotkom slovenačkog fudbalera Jasmina Kurtića u 71. minutu, dok je jedan gol u pobjedi Empolija protiv Kaljarija 2:0 upisao internacionalac iz Bosne i Hercegovine Rade Krunić u 14. minutu.

Parma je na povratku u najjači rang takmičenja imala dva gola prednosti protiv Udinezea, ali crno-bijeli iz Udina na kraju došli do boda.

Vodeći gol za Parmu postigao je Roberto Ingles u 43. minutu, da bi Antonio Barila u 59. povisio na 2:0.

Udineze je u u 65. minutu pogotkom Rodriga de Paula smanjio zaostatak, da bi konačan rezultat samo četiri minuta kasnije postavio Seko Fofana.

Utakmice između Đenove i Milana, odnosno Sampdorije i Fiorentine, odlgođeni su zbog urušavanja mosta u Đenovi prethodne nedjelje.

Ranije danas, Roma je evrogolom Edina Džeka u 89. minutu pobijedila u gostima Torino sa 1:0.