[ Objavio: O.Z. ]

23. 08. 2018. 22:38 >> 22:47

KVALIFIKACIJE ZA LE

Remi Partizana i Bešiktaša, povreda Jankovića

Fudbaleri Partizana igrali su danas u Beogradu neriješeno 1:1 sa Bešiktašom u prvoj utakmici baraža za Ligu Evrope.

Partizan je vodio od 14. minuta golom Rikarda Gomeša, koji je bio najviši u skoku poslije centaršuta sa lijeve strane i preciznim udarcem glavom zatresao mrežu.

Prednost Partizana nije dugo potrajala, šta više, dok je trajala proslava na tribinama, Bešiktaš je izjednačio pogotkom Arslana Tolgaja u 15. minutu . On je ostao usamljen u petercu Partizana nakon ubačene lopte Rikarda Kvarežme s desnog boka i takođe glavom savladao Vladimira Stojkovića.

Revanš je za sedam dana u Istanbulu.

Partizan će u revanšu biti lišen usluga tandema crnogorskih reprezentativaca Marko Janković - Nebojša Kosović.

Kosović će biti van konkurencije jer je večeras zaradio žuti karton koji ga suspenduje iz narednog evropskog meča. Velika je vjerovatnoća da neće biti ni Jankovića koji je večeras povrijedio zadnju ložu zbog čega je morao da izađe iz igre sredinom prvog poluvremena.

Za crno-bijele večeras je debitovao crnogorski vezista Aleksandar Šćekić, koji je zamijenio Kosovića u 66. minutu.

"Nemamo pozitivan, ali svakako imamo aktivan rezultat za revanš. Znali smo prije utakmice s kim imamo posla, Bešiktaš je velika ekipa i bilo je dovoljno malo nepažnje da primimo gol i dođemo u problem", rekao je trener Partizana Zoran Mirković.

Atmosferu na stadionu poremetila je neprijatna situacija ispred istočne tribine na terenu jer je sredinom prvog poluvremena jednom starijem navijaču Partizana pozlilo, a Hitna pomoć je desetak minuta pokušala da ga reanimira, da bi ga potom odvezla sa stadiona u Urgentni centar. On je kasnije prminuo, javljaju beogradski mediji.

U ostalim mečevima, favoriti su uglavnom opravdali očekivanja.