[ fscg.me ]

MEMORIJALNI TURNIR "STEVAN ĆELE VILOTIĆ" 08. 09. 2018. 21:45   >>  21:26 0

MEMORIJALNI TURNIR "STEVAN ĆELE VILOTIĆ"

Omladinci remizirali protiv Srbije

Omladinska reprezentacija Crne Gore remizirala je sa Srbijom 1:1, u drugom kolu Memorijalnog turnira ,,Stevan Ćele Vilotić“. Ekipi Milorada Pekovića to je drugi bod, nakon remija sa Izraelom u prvom kolu.

Današnji meč bio je mnogo sadržajniji. Domaćin je u 21. minutu pogodio stativu, dok je u 32. minutu golman Crne Gore Balša Popović sjajnom intervencijom odbranio šut Mihajla Neškovića.

Na drugoj strani, dobru priliku za naš tim propustio je u 43. minutu Aleksa Latković, koji je sa desetak metara šutirao pored gola.

U nastavku je Srbija došla do gola u 48. minutu zahvaljujući pogotku Željka Gavrića. Ipak, ,,sokolići“ su do boda došli u 70. minutu, kada je Marko Rakonjac majstorskim golom sa petnaestak metara završio solo akciju.

"Dobro smo ušli u meč, ali je u finišu prvog poluvremena i na startu drugog Srbija bila malo bolja. Tada smo i primili gol, međutim, odlično smo reagovali i uspjeli da izjednačimo. Veoma sam zadovoljan kako su momci reagovali nakon primljenog gola, nijesu pali, pokazali su karakter i agresivnost. Čak smo u finišu napravili nekoliko poluprilika, možda smo mogli i da neku bolje iskoristimo. Moram biti zadovoljan onim što prikazujemo na ovom turniru", kazao je selektor Peković.

U posljednjem kolu turnira, 10. septembra, Crna Gora se sastaje sa Mađarskom, koja je danas poražena od Izraela sa 3:1. Nakon dva kola, Izraelci su na prvom mjestu sa četiri boda, Mađarska ima tri, Crna Gora dva, dok Srbija ima učinak od jednog boda.