[ Beta; Objavila: J.B.Č. ]

08. 09. 2018. 23:04 >> 22:50

LIGA NACIJA

Španija bolja od Engleske na Vembliju

Fudbaleri Španije pobijedili su večeras na Vembliju selekciju Engleske sa 2:1, u utakmici prvog kola Grupe četiri A divizije Lige nacija.

Engleska je povela golom Markusa Rašvorda u 11 minutu, ali je Saul samo dva minuta kasnije donio izjednačenje ekipi Luisa Enrikea.

Konačan rezultat postavljen je u 32. minutu kada je mrežu Engleske zatresao Rodrigo.

Meč je obilježila i povreda Luka Šoa koji je početkom drugog poluvremena na nosilima iznijet sa terena.

Ovo je prvi poraz Engleske u takmičarskim utakmicama na Vembliju još od novembra 2007. godine i poraza od Hrvatske.

U istoj grupi nalazi se i Hrvatska, koja će u utorak gostovati Španiji.

Fudbaleri Grčke su u prvom kolu C Lige nacija slavili u gostima protiv Estonije. Jedini gol na meču postigao je Kostas Fortunis u 14. minutu.

Ranije danas u istoj grupi Finska je istim rezultatom bila bolja od Mađarske.

U drugom kolu sastaće se Finska i Estonija, odnosno Mađarska i Grčka.

Fudbaleri Luksemburga su, u okviru najslabije Lige D, na svom terenu pobijedili selekciju Moldavije sa 4:0. Strijelci su bili Kevin Malget, Olivije Til, Danijel Sinani i Kristofer Martins.

Luksemburg će u drugom kolu, u utorak, dočekati San Marino koji je danas ubjedljivo poražen od Bjelorusije sa 5:0.