15. 09. 2018. 19:05 >> 18:45

POBJEDA ARSENALA

Siti siguran, Azar se poigravao sa Kardifom

Fudbaleri Mančester sitija pobijedili su danas na svom terenu Fulam sa 3:0, u utakmici petog kola Premijer lige.

Golove za Siti postigli su Leroj Sane u drugom, David Silva u 21. i Rahim Sterling u 47. minutu.

Siti je treći na tabeli sa 13 bodova, dok je Fulam na 15. poziciji sa četiri.

Sigurnu pobjedu danas je upisao i Čelsi koji je sa 4:1 na svom terenu slavio protiv Kardifa.

Tri gola za pobjednički tim postigao je Eden Azar, u 37, 44. i 80. minutu iz penala, a u strijelce se upisao i Vilijan u 83. minutu. Strijelac jedinog pogotka za Kardif bio je Sol Bamba u 16. minutu.

Čelsi je i dalje bez poraza na početku nove sezone i prvi je na tabeli sa maksimalnih 15 bodova, koliko ima i drugoplasirani Liverpul. Kardif je na 16. mjestu sa dva boda.

Fudbaleri Arsenala su u gostima pobijedili Njukasl sa 2:1 golovima Džake u 49. i Ozila u 58. minutu. Utješni pogodak za Njukasl postigao je Kiran Klark u 91. minutu.

Arsenal je sedmi na tabeli sa devet bodova, dok je Njukasl na 18. mjestu sa samo jednim osvojenim bodom.

Fudbaleri Bornmuta su na svom terenu pobijedili Lester sa 4:2, dok je Kristal Palas prekinuo niz od tri uzastopna poraza, pobijedivši Hadersfild sa 1:0.