19. 09. 2018. 20:52   >>  21:34

LIGA ŠAMPIONA

Ajaks ubjedljiv, remi Šahtjora i Hofenhajma

Fudbaleri Ajaksa pobijedili su večeras na svom terenu grčki AEK sa 3:0, u utakmici prvog kola Grupe E Lige šampiona.

Dva gola za Ajaks postigao je Nikolas Taljafiko, u 46. i 90. minutu, a u strijelce se upisao i Doni Van de Bek u 77. minutu.

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo uzbuđenja na terenu, ali se sve promijenilo na samom početku drugog.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, odnosno poslije samo 52 sekunde igre, Taljafiko je savladao golmana gostujuće ekipe nakon čega je Ajaks nastavio da stvara šanse i prijeti.

Ajaks je korak bliže pobjedi bio nakon što je pogodak u 77. minutu postigao Van de Bek, poslije asistencije Dušana Tadića, a konačan rezultat postavio je Taljafiko svojim drugom golom na meču, u 90. minutu.

Fudbaleri Šahtjora i Hofenhajma odigrali su neriješeno 2:2, u prvom kolu Grupe F.

Hofenhajm je dva puta vodio na ovom meču, ali je ukrajinski klub na kraju ipak stigao do boda.

Florijan Grilič je u šestom minutu donio prednost njemačkom klubu, da bi u 26. minutu izjednačio Brazilac Ismaili.

Hofenhajm je do nove prednosti stigao golom Hovarda Norvejta u 38. minutu, a konačnih 2:2 postavio je Majkon u 81. minutu.