Beta [ Objavio: O.Z. ]

23. 09. 2018. 19:09   >>  18:55

LIVERPUL SAM NA VRHU

Četvrti uzastopni trijumf Arsenala, Čelsi stao

Arsenal je na svom "Emirejtesu" savladao Everton sa 2:0 i tako došao do svoje četvrte uzastopne pobjede, u posljednjoj utakmici 6. kola Premijer lige.

Everton je bio nešto opasniji tim u prvom poluvremenu a prilike su propuštali Ričarlison, Volkot i Dinje, dok je najbolju priliku za domaće propustio Monreal.

Golova nije bilo sve do 56. minuta kada je Lakazet sjajnim udarcem zatresao mrežu, a samo tri minuta kasnije Obamejang je duplirao vođstvo domaćeg tima ali je pogodio iz očigledne ofsajd pozicije.

Do kraja utakmice je bilo još prilika sa obje strane, ali se rezultat nije mijenjao pa je Arsenal upisao pobjedu kojom je stigao do šeste pozicije na tabeli.

U prvoj nedjeljnoj utakmici šestog kola engleske Premijer lige, fudbaleri Vest Hema i Čelsija igrali su neriješeno bez golova.

Oba tima meč na stadionu Vest Hema igrala su u promjenljivom ritmu. Čelsi je u prvih desetak minuta bio bolji rival, ali nije uspio to da materializuje, a potom je do kraja prvog dijela utakmica imao inicijativu, međutim u prvih 45 minuta nijesu stvorili pravu priliku.

Čelsi je i u drugom dijelu meča bio bolji rival, uputio je ukupno 17 šuteva ka golu rivala, ali nije uspio da dodje do gola, dok je Vest Hem uglavnom svoje prilike čekao iz kontranapada.

Upravo najbolju priliku na utakmici imao je Vest Hem sredinom drugog poluvremena kada je Jarmolenko poslije centaršuta Snodgrasa glavom šutirao sa oko pet metara, ali je loše zahvatio loptu i poslao je malo pored gola.

Čelsi je drugi na tabeli Premijer lige sa 16 bodova, koliko ima i Mančester siti, dok je Vest Hem 17. sa četiri.