[ Beta,rtcg.me ]

04. 10. 2018. 23:19   >>  23:00

LIGA EVROPE

Lacio nemoćan u Frankfurtu, minimalac Čelsija

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta pobijedili su večeras na svom terenu Lacio sa 4:1 u drugom kolu Grupe H Lige Evropa.

Domaćin je već u četvrtom minutu poveo pogotkom Danija da Koste, ali je Lacio preko Marka Parola u 23. došao do izjednačenja.

Na scenu su potom stupili srpski reprezentativci. Prvo je Filip Kostić u 28. minutu na asistenciju Mijata Gaćinovića ponovo doveo Ajntraht do vođstva, da bi potom u 45. drugi žuti karton, odnosno crveni, u ekipi Lacija zaradio Dušan Basta.

Ajntraht je to iskoristio, pa je Luka Jović u 52. minutu postigao treći gol za svoj tim.

U 59. minutu uslijedio je direktan crveni karton veznom igraču Lacija Hoakinu Koreji, da bi konačan rezultat postavio Da Kosta u 94. minutu.

Ajntraht je prvi u Grupi H sa šest bodova, tri više od drugoplasiranog Lacija, odnosno pet od Olimpika iz Marseja i Apolona koji su večeras igrali neriješeno 2:2.

Čelsi je jedva izašao na kraja Videotonom. Bedem mađarskog tima srušio je Alvaro Morata u 70. minutu.

Beškataš je pao u Malmeu (2:0), uz novu početničku grešku Lorijusa Karijausa, dok je Krasnodar srušio Sevilju 2:1.

Spektakulara meč odigrali su Spartak i Viljareal, na kraju podjela plijena 3:3.

Viljareal je dva puta vodio, Moskovljani preokrenuli 3:2, ali je Kazora u nadoknadi realizovao penal i poptisao remi.